Index'in Bilişim Sektöründeki Başarısı Ödüllerle Güçleniyor!

Index'in Bilişim Sektöründeki Başarısı Ödüllerle Güçleniyor!

Interpro Medya A.Ş. tarafından her yıl yapılan Türkiye İlk 500 Bilişim Şirketleri araştırmasında, Index geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da ilk on şirket arasındaki yerini aldı.

Index'in Bilişim Sektöründeki Başarısı Ödüllerle Güçleniyor!

2010 yılı ciro bazlı genel sıralamada 7'nci olan Index, bilişim kategorilerindeki değerlendirmede 7 dalda birinciliği yakaladı. Index Grup şirketlerinden Datagate Bilgisayar "OEM Ürünleri", Neteks "Veri İletişim Donanımı", Despec ise "Tüketim Malzemeleri" kategorilerinde geçen yıl aldıkları birincilik ödüllerini elden bırakmadı.

Türkiye'nin en büyük bilişim firmalarını belirleyen Interpro İlk 500 Bilişim Şirketi araştırmasının sonuçları, 27 Haziran akşamı İstanbul Teknik Üniversitesi Maslak Kampüsü Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde açıklandı. Türkiye'nin önde gelen bilişim teknolojileri firması Index Bilgisayar, 2010 yılı ciro bazlı genel sıralamada, 1.2 milyar TL'lik cirosuyla 7'nci oldu. Ayrıca, bilişim kategorileri bazında yapılan değerlendirmede 7 dalda birinciliği yakaladı. İstanbul iline göre yapılan değerlendirmede de Index 6'ncı sıraya yerleşti. Index Grup şirketleri arasında yer alan Datagate Bilgisayar "OEM Ürünleri", Neteks "Veri İletişim Donanımı", Despec ise "Tüketim Malzemeleri" kategorilerinde geçen yıl aldıkları birincilik ödüllerine bu yıl da layık görüldü.

Bilişim kategorileri bazında Index'in birinci olduğu pazarlar şu şekilde sıralanıyor:

Sunucu
Kişisel bilgisayar (taşınabilir) dağıtıcı, toptancı, bayi
Baskı sistemleri dağıtıcı, toptancı, bayi
Monitör
Veri yedekleme ve depolama donanımı
İşletim sistemi dağıtıcıları
B2B e-ticaret

Ödülleri, Index Bilgisayar Genel Müdür Yardımcısı Halil Duman, IBM İş Birim Yöneticisi İlker Saltoğlu, Microsoft ve Lenovo İş Birimleri Yöneticisi Sedat Azizoğlu, Satış Müdürü Mahmut Ölçer, İş Birim Yöneticisi Elif Şen ile E-iş Satış ve Pazarlama Müdürü Korkut Yıldırım aldılar. Datagate'in ödülünü Datagate Satış Müdürü Harun Taşbaş, Neteks'in ödülünü Neteks Genel Müdürü Yardımcısı Emin Kurşun alırken, Despec'in ödülünü Despec Satış Müdürü İlter Çelik aldı.

Başarılarının tesadüfi olmadığını beliten Index Grup Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik, öncelikle Index Grup çalışanlarına teşekkür ederek şu değerlendirmede bulundu: "Index Grup kurulduğu günden bu yana koymuş olduğumuz hedeflere uygun olarak istikrarlı bir şekilde büyüyor. Bu sayede sektördeki liderliğimizi ve girişimci ruhumuzu sürdürüyoruz. Index Grup şirketleri olarak, 2010 yılında 1.126 milyon dolar ciroyu aşarak sektörde önemli bir başarının altına imzamızı attık. Bilişim 500 sonuçları ile, 2010 yılı boyunca Grubumuzun tüm çalışanlarının gösterdiği büyük emek ve özverinin ödüllendirildiğini düşünüyoruz. Bundan ötürü hepimiz son derece gururlanıyoruz. Başarımızın ardında fedakarca yılmadan çalışarak kararlılı ve sonuç odaklı hareket etmemizin yattığına inanıyoruz. Rahatlıkla diyebilirim ki gücümüz derinlerden gelen inancımız ve bu inancımızı işlerimize yansıtabilme yeteneğimizden kaynaklanıyor."