İncirlik'te Olağanüstü Hareketlilik! Kaplan Simgeli Savaş Uçağı, Suriye Sınırına Doğru Havalandı

İncirlik'te Olağanüstü Hareketlilik! Kaplan Simgeli Savaş Uçağı, Suriye Sınırına Doğru Havalandı

TSK'nın Afrin'e yönelik harekatı devam ederken, İncirlik Üssü'ndeki hareketlilik de sürüyor. 192. filoya ait kaplan simgeli savaş uçağının, üsten Suriye sınırına doğru havalandığı gözlemlendi.

Türk Silahlı Kuvvetleri, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin'deki terör yuvalarını vururken, İncirlik'teki hava hareketliliği de sürüyor. Üste 4 F-16 uçağı kalkış için beklerken, 2 F-16 uçağı üste indi.

ÖĞLE SAATLERİNDE HAREKETLİ DAKİKALAR YAŞANDI

Zeytin Dalı Harekatı'nın ikinci gününde, Adana'da bulunan İncirlik 10. Tanker Üst Komutanlığında öğlen saatlerinde hareketli dakikalar yaşandı. Piste inen savaş uçakları dikkat çektiği gibi pistin kenarında 4 F-16 uçağının kalkış için beklediği görülüyor. Pist başında bekleyen savaş uçaklarının operasyona katılması beklenirken, üsse Amerika'ya ait bir kargo uçağı da indi.

İNCİRLİK'TEN ''KAPLAN'' HAVALANDI

Türk Hava Kuvvetleri''nin Balıkesir''deki 9. Ana Jet Üs Komutanlığında 1948 yılında av-bombardıman rolünde kurulan, kaplan simgeli 192. Filo'ya (Tiger Filo) ait 1 savaş uçağı İncirlik Üssü''ndeki hangarlardan çıkıp pist başı yaptı. Renkli görüntüsü ve üzerindeki yüklü bombalarla dikkat çeken uçak, havalanıp, Suriye sınırına doğru uçtu.