İncirlik-dolmabahçe Yürüyüşçüsü Emekli Yüzbaşıya Camiden Destek

İncirlik-dolmabahçe Yürüyüşçüsü Emekli Yüzbaşıya Camiden Destek

İncirlik’ten İstanbul’a Kadar "abd Defol Bu Memleket Bizim" Sloganıyla Yürüyüş Başlatan Emekli Yüzbaşı Murat Pabuç’a Mhp Ve Sp Üyelerinin Yanı Sıra Bir Cami İmamı Da Anonslarıyla Destek Verdi.

İncirlik-dolmabahçe Yürüyüşçüsü Emekli Yüzbaşıya Camiden Destek

İncirlik’ten İstanbul’a kadar “ABD Defol Bu Memleket Bizim” adıyla 15 Temmuz’da yürüyüş başlatan emekli Yüzbaşı Murat Pabuç, yolculuğu sırasında MHP ve SP üyelerinin bayraklı desteğiyle karşılaştı. Pabuç, ABD’nin Orta Doğu politikalarına karşı çıkan ve Türkiye’nin buna destek vermemesini talep eden imza kampanyasına Ankara girişinde bir cami imamının, yaptığı anonsla destek verdiğini söyledi.

Emekli Yüzbaşı Murat Pabuç, Yurtsever Cephe adlı oluşumla 15 Temmuz’da İncirlik’ten başlattığı İstanbul yürüyüşü boyunca başından geçenleri Ankara durağında anlattı. Yürüyüş sırasında bir beldede Saadet Partililerin ve MHP’lilerin kendilerini Türk bayraklarıyla karşıladığını kaydeden Pabuç, insanlarla bağ kurmakta ve yaptıklarını anlatmakta zorlamadıklarını söyledi. “Yürüyoruz, kavga ediyoruz, ağlıyoruz, konuşuyoruz, gülüyoruz” diyen Pabuç, karşılaşınca kavga ettikleri bir çiftçiyle kucaklaşarak ayrıldıklarını da anlattı.

İMZA KAMPANYASINA MİNAREDEN DESTEK

Pabuç, ABD’nin Orta Doğu politikalarına karşı çıkan ve Türkiye’nin buna destek vermemesini talep eden imza kampanyasına aradıkları desteğin bir imamdan geldiğini belirtti. Yürüyüşün Ankara ayağında ilk durak olan Gölbaşı’da bir cami imamının, anons yaparak imza kampanyasına destek verdiğini söyleyen Pabuç, yürürken birçok insanla tanıştıklarını ve bu bağlantılarını devam ettirteceklerini ekledi.