İnci Haberleri

İnci haber, İnci son dakika haberleri ve gelişmeleri.

İnci - 9.10.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 1
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ -------------------- -Süleyman Gürbüz'ün emniyetten -Adliyeye getirilmesi -İçeri alınması -Öldürülen Süleyman Yıldırım'ın fotoğrafı -Genel görüntüler Haber-Kamera: Oğuzhan KILIÇ/GEDİZ(Kütahya),- ===================================== Boksörün öldürdüğü Zeynep'in annesi: Hayır dediği için öldürüldü İLK KEZ HAKİM KARŞISINDA Muğla'da kız arkadaşı Zeynep Şenpınar'ı (24) dövdükten sonra göğsünden bıçaklayarak öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan boksör Selim Ahmet Kemaloğlu'nun (26) yargılanmasına dün Muğla 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde başlandı.
İnci - 24.7.2020
Dosso Dossi bu sene dijitale döndü
Dosso Dossi bu sene dijitale döndü Dosso Dossi bu sene 15 milyon dolarlık sipariş hedefliyor İSTANBUL - Her sene yaptığı organizasyonlarla ses getiren moda fuarı Dosso Dossi, bu sene sanal olarak başladı. Tüm dünyadan alıcıların buluştuğu fuarda, 250 markanın 150 bin parçalık koleksiyonu sergileniyor. Yurt dışından büyük ilgi gören fuarda 15 milyon dolarlık sipariş hedefleniyor. Türkiye'nin önemli moda organizasyonlarını gerçekleştiren Dosso Dossi, bu sene küresel salgın nedeniyle online moda fuarına düzenliyor. Fuarda; kadın, erkek, çocuk ve ayakkabı kategorilerinde 250 firmanın 150 bin parçalık koleksiyonu dünyanın dört bir yanındaki alıcılar için görücüye çıkıyor. Dosso Dossi Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Eraslan yaptığı açıklamada, online moda fuarına ilk günden itibaren dünyanın dört bir yanından büyük ilgi olduğunu belirterek, "Fuarı ziyaret eden alıcılar, eş zamanlı olarak sipariş de yazdırabiliyorlar. Fuar bitiminde 15 milyon dolarlık sipariş alacağımızı öngörüyorum." dedi. Uzun yıllardır Antalya ve Uludağ'da organizasyonlar yaptıklarını belirten Eraslan, "Getirdiğimiz modeller ve yaptığımız iş hacmi ile önemli etkinlikler gerçekleştirdik. Koronavirüs sonrası hayatlar değişti. Ancak aynı şekilde iş hayatında da değişiklikler oldu. Biz de bu formata ayak uydurmak zorundayız. Ülkemize uçuşlar olmadığı için müşterilerimizi online sistem üzerinden alışverişe yönlendiriyoruz. Bu yeni ticaret şekli bundan sonrası için de değişerek kat kat artacaktır. Bugüne kadar yaptığımız etkinliklerin neden online olarak da yapılmadığını kendi kendime sorguluyorum. 250 katılımcı firmamızın koleksiyonlarında 150 bin parça ürün yer alıyor. Renkleri ile birlikte 750 bin çeşitlilik demektir. Türkiye tekstildeki başarısı ve yıllardır yapmış olduğu ihracatlarıyla dünyada 5. sırada yer alıyor. Biz bunu geliştirerek üreticilerimizi ihracatçı boyutunda destekleyeceğiz" ifadelerini kullandı. "Türkiye'nin ekonomisini çok büyük katkıda bulunacağız" Müşterilerinin yoğun ilgiyle alışverişlerini yapmaya başladıklarını vurgulayan Eraslan, "Yaklaşık bir hafta sonra neticesini göreceğiz. Hem bizim çalıştığımız üretici arkadaşlarımıza hem de ülke ekonomisine katkısını bir hafta sonra tamamen anlamış olacağız. Biz iki üç sene sonra 300-500 firmayı bu işe dahil etmeyi planlıyoruz. Türkiye'nin böyle bir şeye ihtiyacı var. Bizde şirket olarak bilinirliğimizi kullanarak Türkiye'nin ekonomisini çok büyük katkıda bulunacağız. Online olarak yüzde 30-35 arasında satışlarımız oldu. Biz şirket olarak online satışa daha önce hiç önem vermedik. Ama şu anki önceliğimiz online satış olacak. Online ortamda tüm dünyaya hitap ediyorsunuz, böylelikle faaliyetlerimiz her ülkeye ulaşmış oluyor. Ağırlıklı olarak Rusya, Kazakistan, Ukrayna, Azerbaycan ve Arap ülkeleri olmak üzere toplamda 40 ülkeye ihracat yapıyoruz. Türkiye'nin hazır giyim ihracat sıralamasında ise 70'inci sırada yer alıyoruz.
İnci - 18.7.2020
Önce Huysuz, ardından Seyfi Bey gitti
Kolalanmış beyaz bir gömleğin üzerine kırmızı hırka giymiş beyefendiler, minik yırtmaçlı etekleri ve aynı desenden ceketleriyle oturan, dik yakalı kazaklarının üzerinden incili kolyelerini çıkarmış, bileziklerinin hepsini takıp takıştırmış hanımefendilerle dolu bir stüdyo dolusu insanın karşısına hep aynı enerjiyle çıkıyordu.
İnci - 13.7.2020
Ömer Çelik: "UNESCO'nun yanlış bir değerlendirme yapmayacağını düşünüyorum"
Srebrenitsa Soykırımının 25'inci yıl dönümüne ilişkin açıklama yapan Çelik, "Bilinen şey; bu bir soykırımdır ve orada Birleşmiş Milletler (BM) üniforması giyen Hollanda askerleri bundan sorumludur.
İnci - 12.7.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 9
Van Gölü'nde batan tekneyle ilgili çalışmada 15'inci gün (3)ROV CİHAZIYLA TEKNEDEKİ CESETLER BİR BİR ÇIKARTILIYORVan Gölü'nde, yeri tespit edilen batan teknede bugün yapılan çalışmalar devam ediyor.
İnci - 22.6.2020
Denge arayışındaki Türkiye-Çin ticareti ve swap anlaşması
Ticaret Bakanlığı verilerine göre Çin Türkiye'nin dış ticaret açığı verdiği ülkeler sıralamasında ikinci sırada bulunuyor.
İnci - 18.6.2020
Vali Demirtaş'tan Adanalılara veda mesajı
Vali Demirtaş, güneyin incisi Adana'ya hizmet etmenin onuru ve gururunu yaşadığını aktardı.
İnci - 28.5.2020
Türkiye'den Paraguay'daki bakıma muhtaç çocuklara yardım
BUENOS Güney Amerika ülkesi Paraguay'da Türkiye'nin Asuncion Büyükelçiliği bakıma muhtaç 60 çocuğa kışlık giysi yardımında bulundu.
İnci - 23.4.2020
Paraguay'da 23 Nisan'da 23 bakıma muhtaç çocuğun kaldığı merkeze yardım
BUENOS Güney Amerika ülkesi Paraguay'da Türkiye'nin Asuncion Büyükelçiliği, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla 23 çocuğun kaldığı bir merkeze yardımda bulundu.
İnci - 22.4.2020
Kovid-19 kapsamındaki prim ertelemesi pek çok meslek kolunu kapsıyor
Tarımsal faaliyette bulunanlara da erteleme Açıklamada, bağımsız çalışan ticari kazanç veya serbest meslek kazancı nedeniyle gerçek veya basit usulde gelir vergisi mükellefi olanlar, gelir vergisinden muaf olup esnaf ve sanatkar siciline kayıtlı olanlar ile tarımsal faaliyette bulunanların da (Bağ-Kur) sigorta primlerinin ertelendiği belirtilerek şu ifadelere yer verildi: "Bu bağlamda bakkal, terzi, manav, ayakkabıcı gibi esnafın, iş yeri açmaksızın evde ürettikleri ürünleri satan ev hanımı esnaf ve tarımsal faaliyette bulunan çiftçilerin (Bağ-Kur) primleri ertelenmiştir. Ana faaliyet alanı itibariyle Vergi Usul Kanunu'nda sayılan alışveriş merkezleri dahil perakende ticaret, sağlık hizmetleri, mobilya imalatı, basılı yayın, konaklama, yiyecek içecek hizmetleri gibi sektörlerde faaliyette bulunan mükellefler ile ana faaliyet alanı itibarıyla İçişleri Bakanlığınca alınan tedbirler kapsamında geçici süreliğine faaliyetlerine ara verilmesine karar verilen iş yerlerinin bulunduğu sektörlerde faaliyette bulunan mükelleflerin nisan, mayıs ve haziran aylarında ödemeleri gereken sigorta primleri de 6'şar ay ertelenmiştir." Mücbir sebep halinde olduğu kabul edilen anonim şirketlerin yönetim kurulu üyesi olan ortakları, sermayesi paylara bölünmüş komandit şirketlerin komandite ortakları, diğer şirket ve donatma iştiraklerinin ise tüm ortaklarından Bağ-Kur sigortalısı olanların da söz konusu döneme ilişkin sigorta primlerinin ertelendiğinin belirtildiği açıklamada, şunlar kaydedildi: "Ayrıca İçişleri Bakanlığınca alınan tedbirler uyarınca 65 yaşını doldurmuş veya kronik rahatsızlığı bulunması nedeniyle sokağa çıkma yasağı kapsamına giren gerçek kişi işverenler ile isteğe bağlı sigortalılar hariç Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu Kanunun 4'üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi kapsamındaki sigortalılardan, 22 Mart tarihi ile mücbir sebep döneminin sonuna kadar 65 yaşını doldurmuş olanların ve kronik rahatsızlığını sağlık kuruluşlarından alınacak muteber belgelerle ispat ve tevsik edenlerin mücbir sebep dönemi boyunca tahakkuk edecek sigorta primleri, sokağa çıkma yasağının sona ereceği günü takip eden 15'inci günün sonuna kadar ertelenmiştir.
İnci - 3.4.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 5
Bartın Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı 2'nci sınıf öğrencisi Gamze Arpaut (20), Ankara Esenevler Anadolu lisesi 11'inci sınıf öğrencisi Cihat Arpaut (17) ve Ankara Mehmet Akif Ersoy İlkokulu 1'inci sınıf öğrencisi Zehra Arpaut (7), uzaktan eğitimlerine evden devam ediyor.
İnci - 28.3.2020
İNTERNET VE SOSYAL MEDYADA ÖNE ÇIKAN YURT HABERLER
Rize İl Sağlık Müdürlüğü tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada, Sağlık Bakanlığı'nın izni ve onayıyla Kendirli beldesi ve yakın teması olan Yeni Selimiye, Beştepe, Esentepe ve Maltepe köylerinin potansiyel koronavirüs vakalarının önüne geçilebilmesi için karantina altına alındığı bildirildi. Açıklamada, bu kapsamda söz konusu bu yerleşim yerlerine giriş çıkışların denetime tabi olduğu belirtirek, "Muhtarlar üzerinden bu bölgede tüm evlerdeki ateş, öksürük gibi semptomu bulunan tüm vatandaşlarımızın isimleri alınacak, akabinde sağlık ekipleri ev ev gezerek tek tek bu isimleri sağlık kontrolünden geçirecektir. Semptomu olan her kişi ya evde mutlak izalosyana alınacak ya da gerekirse hastaneye kaldırılacaktır. Yine vatandaşlarımızın ihtiyacını gideren ve satış yapan fırın, market gibi yerler çok daha sıkı denetlenecektir. Ayrıca çok acil ihtiyaçların karşılanması haricinde ve izin verilenler dışında sokağa çıkışlar ikinci bir karara kadar sınırlandırılmıştır" denildi.
İnci - 27.3.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 15
Tunceli İl Jandarma Komutanlığı bünyesindeki JAK timinin, Munzur Nehri'nde 17 Mart'taki eğitimi sırasında bindikleri botun devrilmesi sonucu suya kapılan 3 asker kendi imkanlarıyla sudan çıkarken, Jandarma Uzman Çavuş Yılmaz Güneş kayboldu. Güneş'in bulunması için başlatılan arama çalışmaları 11'inci günde de devam etti.
İnci - 27.3.2020
DHA YURT BÜLTENİ-14
Rize İl Sağlık Müdürlüğü tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada, Sağlık Bakanlığı'nın izni ve onayıyla Kendirli beldesi ve yakın teması olan Yeni Selimiye, Beştepe, Esentepe ve Maltepe köylerinin potansiyel koronavirüs vakalarının önüne geçilebilmesi için karantina altına alındığı bildirildi. Açıklamada, bu kapsamda söz konusu bu yerleşim yerlerine giriş çıkışların denetime tabi olduğu belirtirek, "Muhtarlar üzerinden bu bölgede tüm evlerdeki ateş, öksürük gibi semptomu bulunan tüm vatandaşlarımızın isimleri alınacak, akabinde sağlık ekipleri ev ev gezerek tek tek bu isimleri sağlık kontrolünden geçirecektir. Semptomu olan her kişi ya evde mutlak izalosyana alınacak ya da gerekirse hastaneye kaldırılacaktır. Yine vatandaşlarımızın ihtiyacını gideren ve satış yapan fırın, market gibi yerler çok daha sıkı denetlenecektir. Ayrıca çok acil ihtiyaçların karşılanması haricinde ve izin verilenler dışında sokağa çıkışlar ikinci bir karara kadar sınırlandırılmıştır" denildi.
İnci - 25.3.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 23
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: ------------------------------- -Yayaya çarpan otomobil detay -Yayanın fırlayan ayakkabısı detay -Olay yeri detay -Polis ekiplerinin inceleme yapması Haber: İsmail Hakkı SEYMEN - Kamera: Mehmet İNAN / BURSA, ========================================== Yangını gören mahalleli 'sosyal mesafe' tanımadı   BURSA'nın İnegöl ilçesinde apartmanın 1'inci katında çıkan yangın mahallede korku dolu anlar yaşanmasına neden oldu.
İnci - 11.3.2020
İNTERNET VE SOSYAL MEDYADA ÖNE ÇIKAN YURT HABERLERİ
'VİRÜS ANNE KARNINDA BEBEĞE GEÇMİYOR' Opr. Dr. Erkan, İngiliz Kraliyet Kadın Doğum Derneği'nin yayımladığı kılavuza göre koronavirüsün anne adayından bebeğine geçmiş bir olgunun henüz gösterilmediğini kaydederek, şunları söyledi: "Özellikle hastalığın en sık görüldüğü ülke olan Çin'de yapılan çalışmalarda, bebeğin içinde olduğu amniyon sıvısında, kordon kanında, yeni doğan bebeğin boğazından hemen doğum sonrasında alınmış sürüntü örneklerinde ve anne sütünde virüs izlenmemiştir. Bu sebeple güncel bilgiler ışığında koronavirüs enfeksiyonunun anne karnında bebeğe geçmediği kabul ediliyor. Aynı virüs ailesinin diğer üyelerinin sebep olduğu SARS ve MERS hastalıklarında ciddi derecede düşük ve erken doğum riski görülmüş olsa da yeni tip koronavirüs enfeksiyonunda düşük veya erken doğum riskinde bir artış yoktur. Tüm önlemlere rağmen gebelik sırasında koronavirüs enfeksiyonu geçiren kişiler, acilen sağlık kurumlarınca karantina altına alınmalı ve gerekli tedavi başlanmalıdır. Tedavi ve takip süreci diğer bireylerden farklı değildir. Özellikle bu dönemde çekilecek röntgen ve tomogrofiler bebeği etkileyebileceği için annelerin endişe etmesine sebep olur, ancak anne karnındaki bebek için gerekli koruma önlemleri alındıktan sonra bu tetkiklerin yapılmasına izin verilmelidir. Çünkü anne sağlığı her zaman birinci önceliktir.
İnci - 7.3.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 8
Bakan Kurum: Kanlı senaryonun asıl hedefi Suriye değil, Türkiye (2)BAKAN KURUM: ŞEHİT BABASI AYAKLARIM ÇAMURLU DİYE ARABAYA BİNMEDİÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, memleketi Konya'da katıldığı 'Medya Buluşmaları'nda Suriye'nin İdlib kentinde rejim unsurları tarafından düzenlenen...
İnci - 6.3.2020
DHA YURT BÜLTENİ-2
65'inci Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı'nda görevli Piyade Teğmen Bayram Olgun, İdlib'de rejimin düzenlediği hava saldırısında şehit oldu.
İnci - 5.3.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 16
-Şehit Yılmaz'ın çocuklarla videosu ve fotoğrafları -Annesine internetten gönderdiği mesajlar -Askerlerin saldırı öncesi videosu -Genel görüntüler Haber-Kamera: Oğuzhan KILIÇ/KÜTAHYA,- ======================================= Gazi torunu, şehitler için Çanakkale'ye yürüyor ÇANAKKALE Zaferi'nin 105'inci yılı nedeniyle şehitler anısına İstanbul'dan yola çıkan Çanakkale Savaşı gazisi torunu ve Tokat Onbeşli Torunları Derneği Başkanı Saffet Gümüş, Tekirdağ'a ulaştı.
İnci - 4.3.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 3
İşçi servisi midibüs kaza yaptı: 2 ölü, 8 yaralıMANİSA'nın Akhisar ilçesinde, tavuk firmasında çalışan işçileri taşıyan servis midibüsü ile 2 TIR'ın karıştığı zincirleme kazada 2 kişi öldü, 8 kişi ise yaralandı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: İnci Haberleri | İnci Haber - Haberler - İnci haberleri, son dakika inci haber ve gelişmeleri burada. Fatih'te 7'nci sokak basketbol turnuvası başladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 25.10.2020 19:48:28. #1.14#
title