İnceğiz Kanyonu Keşfedilmeyi Bekliyor

İnceğiz Kanyonu Keşfedilmeyi Bekliyor

Denizli'nin Kale ilçesine bağlı İnceğiz köyünde bulunan, Kemer Barajı'nı besleyen akarsuların aşındırmasıyla oluşan kanyon keşfedilmeyi bekliyor.

İnceğiz Kanyonu Keşfedilmeyi Bekliyor

Denizli'nin Kale ilçesine bağlı İnceğiz köyünde bulunan, Kemer Barajı'nı besleyen akarsuların aşındırmasıyla oluşan kanyon keşfedilmeyi bekliyor. Tamamen doğal oluşuma sahip kanyon, mahalli halk tarafından "Arapapıştı" olarak biliniyor. Her hafta sonu gelen küçük gruplara, Kale Belediye Başkanı İsmail Yarımca bizzat refakat ediyor. Denizli, Aydın ve Muğla illerinden doğaseverlerin kanyonu defalarca ziyaret ettiğini belirten Yarımca, turizme kazandırılması için mücadele verdiklerini söyledi.

Başkanı Yarımca, yaptığı açıklamada, "İnceğiz-Arapapıştı Kanyonu olarak bilinen kanyonumuzun tanıtım eksikliğinden dolayı insanlar bu güzellikten mahrum kalıyorlar. Yaptığımız çalışmalarla burayı ziyaret edecek olan misafirlerimize zaman buldukça kendim de refakat etmeye çalışıyorum. Kanyon, doğa ve fotoğraf severler için biçilmiş kaftan. Denizli'nin büyükşehir olmasından sonra ilçe merkezine 45 kilometre uzaklıkta olan İnceğiz köyüne ciddi anlamda desteklerimizi hazırlıyoruz. Köyün başka bir özelliği ise zeytinin bol bulunduğu bir yer olması. Vatandaşlarımız doğal yollarla yetiştirdikleri zeytini, gelen misafirlere hem ikram ediyor hem de satıyor. Yapacağımız projeyle ciddi anlamda çevre kalkınacak ve gelişecektir." dedi.