İnanç ve Kültür Turizm Fuarı Açıldı

İnanç ve Kültür Turizm Fuarı Açıldı

10.05.2013 11:30 | Son Güncelleme: 11.05.2013 11:36
İnanç ve Kültür Turizm Fuarı Açıldı

Eyüp İnanç ve Kültür Turizmi Etkinlikleri, Eyüp Nikah ve Kültür Sarayı'nda düzenlenen programla gerçekleştirildi.

İstanbul Kalkınma Ajansı'nın desteğiyle Eyüp Belediyesi liderliğinde hayata geçirilen proje fuarın açılışı ile başladı.

Programa, Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu, Eyüp Kaymakamı Osman Kaymak, Fest Travel Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Pekin ve İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili katıldı.

Programda konuşan Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu, Eyüp Mobil ile Eyüp'te turizm aktivitelerinin geliştirilmesi için teknolojik altyapının kullanılacağını belirterek, "Eyüp İnanç ve Kültür Turizmi Etkinlikleri projemizin yalnızca bir bölümüdür. Eyüp esnafımızın katılımı ile gerçekleşecek olan fuar ve konunun uzmanları ile bir araya gelerek düzenleyeceğimiz arama konferansı ile projemizi eksiksiz olarak hayata geçirmeyi planlıyoruz." dedi.

Konferansta, Kadir Has Üniversitesi'nden Prof. Dr. E. Füsun Alioğlu Eyüp'te 19. Yüzyıl Yapıları Üzerine Gözlemler, İstanbul Ticaret Üniversitesi'nden Prof. Dr. Nüzhet Kahraman İnanç ve Kültür Turizmi'nin Ekonomik Yönleri ve İstihdam Açısından Etkileri, İstanbul Ticaret Üniversitesi'nden Doç. Dr. Asım Saldamlı İnanç ve Kültür Turizmi'nde Hizmet Sektörünün Gelişimi, Bilgi Üniversitesi'nden Dr. Ayça İnce Yerel Yönetimlerin Kültürel Hayatımızdaki Yeri ve Önemi konulu sunumlar yaptı.

Eyüp İnanç ve Kültür Turizmi Fuarı'nda Eyüp esnafı, zanaatkarlar ve turizm acenteleri stantları ile yer aldı. Proje, ilerleyen süreçte esnafa yönelik eğitim seminerleri ile devam edecek. Ayrıca, www.eyupmobilesnaf.com web adresi ile esnafın Türkçe ve İngilizce dilinde kendilerini tanıtabilecekleri bir portal hazırlanıyor.

Eyüp Mobil ile turizme teknolojik uyumu sağlayacak olan projede, tarihi yarımadanın yüksek turizm potansiyelinin Eyüp'e entegre edilmesi hedefleniyor. Proje kapsamında geliştirilen Eyüp Mobil uygulamasında mobil cihaz, telefon ve tabletlerin kullanılması ile turistlerin Eyüp ilçesine ayırmış oldukları süreyi daha verimli geçirmelerinin sağlanması ve ilçenin bütün tarihi, kültürel değerlerinin tanıtılması amaçlanıyor.

İnanç ve Kültür Turizm Fuarı Açıldı

Kaynak: CHA

Manşet

Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: İnanç ve Kültür Turizm Fuarı Açıldı - Pekin
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 25.9.2020 21:08:31. #1.14#
title