IMF'den Yunanistan'a Destek Açıklaması

IMF Dış İlişkiler Direktörü Caroline Atkinson, Yaptığı Açıklamada, Yunan Yetkililerin 2010 İçin Çok Güçlü Bir Mali Paket Oluşturduğunu Belirterek, Yunanistan'a Teknik Desteğe Hazır Olduklarını Yineledi.

IMF'den Yunanistan'a Destek Açıklaması

IMF Dış İlişkiler Direktörü Caroline Atkinson, Yunan yetkililerin 2010 için çok güçlü bir mali paket oluşturduğunu belirterek, Yunanistan'a teknik desteğe hazır olduklarını yineledi.

IMF Dış İlişkiler Bölümü Direktörü Caroline Atkinson, Yunanistan ile ilgili bir açıklama yaptı. Yunan yetkililerce açıklanan son temel mali önlemleri memnuniyetle karşıladıklarını, Yunan yetkililerin 2010 için çok güçlü bir mali paket oluşturduklarını bildirdi. Mali programın uygulanmasının önümüzdeki yıllara yayılacak süreçte ilerleme sağlamak için can alıcı olacağını belirten Atkinson şu açıklamayı yaptı:

"Yetkilileri ayrıca, devam eden mali konsolidasyonu tamamlayan, verimlilik ile büyümeye destek olacak önemli reformların kısa bir süre sonra geliştirilmesi ve uygulanması konusunda da teşvik ediyoruz. Bu konularda teknik uzmanlığımızı paylaşarak, yetkililerin planlarının uygulanmasında desteğe hazır durumdayız." (ANKA)

(ORH/ÖZK)