IMF, "Türkiye İçin Teyakkuzda" Haberlerini Net Şekilde Yalanladı
56 saatlik kısıtlama bu akşam başlıyor! Nereler açık, neleri yapmak serbest? İşte detaylar

IMF, "Türkiye İçin Teyakkuzda" Haberlerini Net Şekilde Yalanladı

22.06.2018 23:11 | Son Güncelleme: 22.06.2018 23:29

Uluslararası Para Fonu (IMF), "Türkiye'nin IMF'nin kapısını çalma ihtimaline karşı hazırlık yaptığı ve acil durum grubu oluşturduğu, teyakkuzda olduğu" haberlerini yalanladı.

Uluslararası Para Fonu (IMF), "Türkiye'nin IMF'nin kapısını çalma ihtimaline karşı hazırlık yaptığı ve acil durum grubu oluşturduğu" iddialarını yalanladı.

"IMF, TÜRKİYE İÇİN TEYAKKUZDA" HABERİNDEKİ İDDİALARIN GERÇEĞİ YANSITMADIĞINI AÇIKLADI

MF yetkilisi, Alman yayın ajansı Deutsche Welle'nin dünkü "IMF, Türkiye için teyakkuzda" başlıklı haberinde yer alan iddiaların gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

"ÖZEL BİR GRUP OLUŞTURULMADI"

Medyada son günlerde çıkan spekülasyonların aksine, IMF'nin Türkiye'ye finansal destek sağlaması gibi bir durumun söz konusu olmadığını belirten yetkili, "Ayrıca, Türkiye için hiçbir özel grup oluşturulmadı. Otoritelerle görüşmelerimiz genel çalışmalarımız çerçevesinde devam ediyor." ifadelerini kullandı.

"IMF'DE ACİL DURUM GRUBU OLUŞTURULDU" İDDİALARI

Deutsche Welle, isim vermediği kaynaklara dayandırdığı haberde, "IMF, Türkiye'nin kapısını çalma ihtimaline karşı hazırlık yapıyor. IMF'de bir acil durum grubu oluşturulduğu belirtiliyor." iddialarına yer vermişti.

IMF, 'Türkiye İçin Teyakkuzda' Haberlerini Net Şekilde Yalanladı

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title