İmder, İlk Genel Kurulunu Yaptı

İmder, İlk Genel Kurulunu Yaptı

İstiklal Marşı Derneği (İmder), 1. Olağan Genel Kurulunu Yaptı. Genel Kurul Kapsamında Yapılan Seçimde, Derneğin Genel Başkanlığına Yeniden İsmet Özel Seçildi.

İmder, İlk Genel Kurulunu Yaptı

İstiklal Marşı Derneği (İMDER), 1. olağan genel kurulunu yaptı. Genel kurul kapsamında yapılan seçimde, derneğin genel başkanlığına yeniden İsmet Özel seçildi.

İMDER'in ilk olağan genel kurulu, derneğin Eyüp'teki genel merkezinde gerçekleştirildi. Saat 14.00'te İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan genel kurulda konuşan İMDER Genel Başkanı İsmet Özel, marşın şerhini yaptı ve marşın günümüz konularıyla olan alakalarını anlattı. Türkiye'de bugün İstiklal Marşı'nın yazıldığı dönemdeki şartların yaşandığını savunan Özel, 80 sene sonra yeniden Türkiye topraklarını ele geçirmeye çalışanların önündeki yegane engelin dernekleri olduğunu söyleyerek, "İMDER son

ocaktır" dedi. Asılarak öldürülen devrik lider Saddam Hüseyin'in Kuveyt'e ABD tarafından sokulduğunu ileri süren İsmet Özel, 1 Mart tezkeresinin geçmemesiyle Trabzon'a kadar olan toprakların kaybedilebilme ihtimalinden dönüldüğünü iddia etti.

Tahmini bütçenin görüşülerek onaylanması, yeni yönetim ve denetleme kurulları asil ve yedek üyelerinin seçimi ile devam eden genel kurulda İMDER Genel Başkanlığı'na yeniden İsmet Özel getirildi.

(OK-OK-Y)