İmar Plânı Paftaları Askıya Çıktı

İmar Plânı Paftaları Askıya Çıktı

Akkaya " Nazım İmar Plânımız ve Uygulama İmar Plânımız Belediye Meclisi toplantımızda oy birliği ile kabul edildi.''

İmar Plânı Paftaları Askıya Çıktı

Burdur Belediye Meclisi'nce oy birliği ile kabul edilen 1/1000 Uygulama İmar Plânı ve ve 1/5000'lik Nazım İmar Plânı Paftaları eski Belediye Binasında askıya çıkarıldı.

Bir ay süreyle vatandaşların incelemesine açılan paftalar konusunda açıklama yapan Burdur Belediye Başkanı Sebahattin Akkaya "2005 yılından bu tarafa üzerinde özenle durduğumuz Nazım İmar Plânımız ve Uygulama İmar Plânımız Belediye Meclisi toplantımızda oy birliği ile kabul edildi. Kabul edilen paftalar biir ay askıda kalacak, gözümüzden kaçan bazı hususlar olabilir, halkımız bilgi sahibi olmak isteyebilir. Askı süresi içinde olabilecek itirazları değerlendireceğiz ve en iyi bir şekilde Burdur'un 50-100 senesini kapsayacak İmar Plânını gerçekleştirmiş olacağız." dedi.

Akkaya "Vatandaşlarımız gayrimenkulleri üzerinde ne olup olmadığı konusunda buradaki görevlimizden bilgi alabilirler." dedi.

Akkaya "bu güne kadar 1/5000'lik İmar Plânımız yoktu. Herhangi bir değişiklikte itiraz durumunda İdare Mahkemeleri birinci şart olarak 1/5000'lik İmar Plânında değişiklik yapılmadan 1/1000'lik İmar Plânında değişiklik yapamazsınız diye kararı iptal ediyordu. Böylece bunun önüne geçilmiş oldu. 1/5000'lik İmar Plânımızı çıkardık. Belediye olarak adımlarımızı daha sağlam atabileceğiz." dedi.

Akkaya bu plâna bağlı olarak Yeni imar Uygulamaları ve Kentsel Dönüşüm çalışmaları yapılabileceğini kaydetti.