İmamlar 'Allah'ın Sadık Kulu'nu Çok Sevdi

İmamlar 'Allah'ın Sadık Kulu'nu Çok Sevdi

İmamlar 'Allah'ın Sadık Kulu'nu Çok Sevdi
CHA - Haberler | Güncel

Adana Cinebonus'de gösterime giren 'Allah'ın Sadık Kulu: Barla' Adanalı imamlardan tam not aldı.

Adana Cinebonus (M1 Tepe)'de gösterime giren 'Allah'ın Sadık Kulu: Barla' Adanalı imamlardan tam not aldı.

Çukurova Din Görevlileri Derneğinin organize ettiği kültürel etkinliği çerçevesinde, 235 din görevlisi, eşleri ve çocuklarıyla beraber 'Allah'ın Sadık Kulu: Barla' filmini seyretmek için bir araya geldi.

Animasyon filmi, Bediüzzaman Said Nursi'nin mücadele dolu hayatının en çarpıcı dönemlerinden biri olan Barla hayatını anlatıyor. Film, 'Risale-i Nur Külliyatı'nın ne zorluklarla yazdıklarını ele alıyor.

1936–1943 yılları arasında Kastamonu'da 8 yıl sürgün yaşayan asrın din âlimlerinden Bediüzzaman Said Nursi'nin Isparta Barla'daki yılları anlatan film, Anadolu'nun ücra bir köşesinde tecrit edilmeye çalışılan bir âlimin iman hakikatlerine dayanarak, sonradan tüm dünyayı saran bir muhabbet ve adanmışlık hikayesine yer veriyor.

Film, her ne kadar animasyon tarzında olsa da, gerek kahramanı, gerekse anlatım tekniği ile küçük-büyük herkesin ilgisini çekmeyi başarıyor.

Çukurova Din Görevlileri Dernek Başkanı İbiş Alpaslan, "Sosyal ve kültürel faaliyetlerimiz çerçevesinde 235 din görevlilerimizi eşleri ve çocuklarıyla beraber Bediüzzaman Said Nursi'nin Isparta Barla'daki yılları anlatan filmini seyrettirmek istedik. Bediüzzaman Hazretleri, ömürlerinde hiçbir zaman hiçbir kimseye zarar verecek bir niyet taşımamıştır. Tam aksine bütün ömrünü milletinin ve tüm insanlığın ıslahına ve hayrına dünyasının ve ahiretinin kurtuluşuna adamıştır. Tarih buna şahittir. Kıyamete kadar yüz milyonlarca insan eserlerinden istifade edecektir." dedi.

Bediüzzaman Said Nursi'nin hayatını ve çektiği zorluğu anlama açısından filmin önemli olduğunu ifade eden Alpaslan, "Milletimizin ve devletimizin bugünlere gelmesinde birçok insanla beraber onun da büyük emekleri vardır. Kendilerine minnet, şükran ve dualarla anıyoruz. Din görevliler olarak Adana'mızda gösterime giren bu anlamlı filmi izleyicileri olmaktan dolayı mutluyuz. Film inşallah çok seyirciye ulaşır, İmamlarımızın birlikte yaptığımız bu etkinliği diğer illerde örnek alır ve istifade ederler." şeklinde konuştu.

Kaynak: CHA

Manşet Haberler

title