İmam Hatip Lisesi'nde Kayıtları Başladı
Haberler » Yerel » Haber

İmam Hatip Lisesi'nde Kayıtları Başladı

Zonguldak Anadolu ve İmam Hatip Lisesi Müdürü İbrahim Cansız yeni eğitim sistemine göre orta öğretim kayıtlarının başladığını söyledi.

İmam Hatip Lisesi'nde Kayıtları Başladı

Zonguldak Anadolu ve İmam Hatip Lisesi Müdürü İbrahim Cansız yeni eğitim sistemine göre orta öğretim kayıtlarının başladığını ve 100 kişilik kontenjan olduğunu v elilerin acele etmesi gerektiğini söyledi.

Anadolu ve İmam Hatip Lisesi Müdürü İbrahim Cansız yaptığı açıklamada şöyle dedi:

"Yeni çıkan 4+4+4 kanunu ile ilgili olarak kayıtlarımız yapıyoruz. Önümüzdeki günlerde kesin kayıtları yapacağız. Kesin kayıtlar için velilerin okula gelmesi gerekiyor. Okulumuzun bünyesinde orta okulu açıyoruz. Güzel bir kadro oluşturdular. İnşallah kaliteli hizmet edeceğiz. Uzak yerlerden gelecek öğrenciler için Milli Eğitim Müdürlüğü taşımalıya tabii tutacaklar. 100 kontenjanımız var. Yer kalmayacaktır. Gelme arzusunda olan vatandaşlarımızın erken davranması gerekmektedir. Orta kısma okuyacak öğrenciler için programları hazırladık, çocuklar en iyi şekilde liseye gelecekler. Eğitimde kalite artmış olacak, İmam Hatip Lisesi'nin kalitesi artacak. Artık puan kırma olayı da olmadığından istedikleri üniversiteye gidebilecekler." - ZONGULDAK