İlköğretim Okulu Öğrencilerinden Teröre Tepki

İlköğretim Okulu Öğrencilerinden Teröre Tepki

Zonguldak Gazi Mustafa Kemal İlköğretim Okulu Öğrencileri, Şırnak'ta 13 Askerimizi Katleden Teröristlere Mektup Yazarak Akan Kanların Durdurulmasını İstedi.

İlköğretim Okulu Öğrencilerinden Teröre Tepki

Zonguldak Gazi Mustafa Kemal İlköğretim Okulu öğrencileri, Şırnak'ta 13 askerimizi katleden teröristlere mektup yazarak akan kanların durdurulmasını istedi.

Güneydoğu'da 13 askerin şehit edilmesinin ardından, Kuzey Irak'a girilmesi için TBMM'den teskere çıkartılırken Zonguldak'ta Gazi Mustafa İlköğretim Okulu 4/A sınıfı öğrencileri teröristlere yönelik mektup yazdı.

Zonguldak Şehit Aileleri Derneği Başkanı Mustafa Yorulmaz'ı ziyaret ederek, mektupları teslim eden öğrenciler adresi bilmedikleri için mektubu şehit aileleri derneğine getirdiklerini söylediler. Şehit ailelerin yüreğine su serpmek istediklerini belirten öğrenciler, "Bizler Güney Doğu Bölgesi'nde askerlik yapmak istiyoruz. Ve seve seve canımızı vererek şehit olmak istiyoruz" dedi.

Büyüklerden duymadığı sözleri ilköğretim okulu öğrencilerinin minik yüreklerinden duyduğunu söyleyen Dernek Başkanı Mustafa Yorulmaz, gözyaşlarına hakim olamadı. Bir an önce terörün bitirilmesini isteyen Yorulmaz, "Şehit olmak ve Güneydoğuda askerlik yapmak her insana nasip olmaz. Teröristler hayal peşinde koşuyorlar. Asla ve asla Türkiye Cumhuriyeti'ni bölemeyecekler. Ben inanıyorum ki bu defa Türk askerinin Kuzey Irak'a girilmesiyle terör olayı son bulacak. Sizlerin asker olduğunda da anne,

babalarınızın yüreği yanmayacak" dedi.

"Teröriste mektup" başlığı ile "terörist amcalar", "sevgili teröristler" gibi ifadelerin yer aldığı mektupta, "Sizi hiç anlamıyorum. Siz ne biçim insansınız, sizde hiç iyi bir duygu yok mu ve onlarca suçsuz askerimizi öldürdünüz. Şunu bilin ki bu vatan bizim. Sizi barışa, sevgiye ve kardeşliğe davet ediyorum. Teröristler siz bizim Türk askerini nasıl öldürüyorsunuz. Hangi cesaretle. Sizin yüzünüzden kaç askerimiz öldü biliyor musunuz? Bizim askerlerimizi öldürmeye hakkınız yok savaş bitsin. Sizlerin

yaptıkları çok kötü bir şey. Bunları neden yapıyorsunuz. Suçsuz yere insanları öldürdünüz. Şimdi 15 tane askerimiz öldü. Kimbilir onların çocukları vardı. Eğer bu olayları siz yaşasaydınız anne ve babanız perişan olmasa olmaz mıydı" gibi ifadeler yer aldı.

(SD-İÇ-MEF-Y)