İlköğretim Öğrencileri Tarihi Yerleri Temizledi

İlköğretim Öğrencileri Tarihi Yerleri Temizledi

Van'da İki İlköğretim Okulu Öğrencileri Turizm Sezonun Başlamasıyla Tarihi ve Turistik Yerlerde Çevre Temizliği Başlattı.

İlköğretim Öğrencileri Tarihi Yerleri Temizledi

Van'da iki ilköğretim okulu öğrencileri turizm sezonun başlamasıyla tarihi ve turistik yerlerde çevre temizliği başlattı.

Hürriyet ve Özel Çağdaş İlköğretim Okulu öğrencileri ortak bir karar alarak Van Belediye Başkanlığı Temizlik İşleri Müdürlüğü desteğiyle Van Kalesi çevresinde temizlik çalışması başlattı. Minikler, temizlik kampanyasına Atatürk Kültür Parkı'nda başlayarak tarihi Van Kalesi ve eski Van evlerinin bulunduğu bölgede devam etti.

Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerinin öğrencilere poşet ve maske dağıtarak destek verdiği kampanyaya, öğrenciler, okul müdürleri ve öğretmenler de katılarak uzun süre çöp topladı. Okul idarecileri, öğrencilerin çevre bilincine yabancı kalmaması için bu kampanyaları düzenlediklerini belirterek, şöyle dedi:

"Ortak yaşam alanımız olan çevrenin temiz tutulması hepimizin görevi. Çocuklarımızın duyarlı olması için bu tür organizasyonlara devam edeceğiz. Büyüklerin çocuklara örnek olması gerekir. Bulunduğumuz yer Van'ın tarihi yerlerden biri, hem şehrimizi hem de turizm sezonu boyunca tarihi ve turistik yerlerimizin temiz tutulması gerekir. Çevreye karşı duyarlı olmadığımız için çevreye her koşulda zarar veriyoruz. Biz her zaman çevreye duyarlı olmalıyız."