İlköğretim Öğrencileri Göz Merkezini Ziyaret Etti

İlköğretim Öğrencileri Göz Merkezini Ziyaret Etti

İlköğretim Öğrencileri Göz Merkezini Ziyaret Etti
CHA - Haberler | Güncel

Gaziantep Özel Emine Nakıboğlu İlköğretim Okulu 2.sınıf Öğrencileri, Gaziantep Özel Mirkelam Göz Lazer Merkezi'ni Ziyaret Etti.

Gaziantep Özel Emine Nakıboğlu İlköğretim Okulu 2. sınıf öğrencileri, Gaziantep Özel Mirkelam Göz Lazer Merkezi'ni ziyaret etti. Hayat Bilgisi dersinde görmüş oldukları 'Meslekler' konusuna paralel olarak yapılan ziyarette; minik öğrenciler doktorluk mesleğini yakından tanıma fırsatı buldu. Göz doktoru Süleyman Yıldırım, doktorluk mesleğiyle ilgili öğrencileri bilgilendirdi. Göz sağlığı ile ilgili yapılan çalışmaları yerinde öğrenen öğrenciler, bir taraftan da göz taramasından geçtiler.

Yıldırım, göz sağlığının önemli olduğuna dikkat çeken ve birçok anne baba tarafından bazen fark edilemeyen göz rahatsızlıklarının okul öncesi eğitim kurumlarıyla, ilköğretim kurumlarında öğretmenler tarafından fark edilebileceğini söyledi. Mutlaka her çocuğun değişik dönemlerde göz kontrolünden geçirilmesi gerektiğini ifade eden Özel Mirkelam Göz Lazer Merkezi Göz Dr. Yıldırım, "Bebeklikten itibaren bütün çocukların rutin olarak değişik dönemlerde göz doktorları tarafından muayene edilmesi bir çok hastalığın erken teşhisi ve önleminin alınması için büyük önem taşımaktadır." dedi.

Ziyaret bitiminde Özel Mirkelam Göz Lazer Merkezi yöneticilerine ve göz doktoru Süleyman Yıldırım'a ilgilerinden dolayı teşekkür eden Özel Emine Nakıboğlu İlköğretim Okulu 2. sınıf öğrencileri, böyle bir mesleği tanıdıkları için mutlu olduklarını söylediler. - GAZİANTEP

İlköğretim Öğrencileri Göz Merkezini Ziyaret Etti

Kaynak: CHA

Manşet Haberler

title