İlköğretim Çocuklarının Dansöz Yapıldığı Yarışma Tepki Topladı

İlköğretim Çocuklarının Dansöz Yapıldığı Yarışma Tepki Topladı

Muğla'nın Fethiye İlçesinde Bir Radyo Tarafından Organize Edilen Dans Yarışmasında İlköğretim Öğrencilerine Gösteri Yaptırılması Tepki Çekti. Muğla Valisi Başta Olmak Üzere İlçe Emniyet Müdürlüğü Ekipleri Yarışmanın Kasetlerini İncelemeye Aldı.

İlköğretim Çocuklarının Dansöz Yapıldığı Yarışma Tepki Topladı

Muğla'nın Fethiye ilçesinde bir radyo tarafından organize edilen dans yarışmasında ilköğretim öğrencilerine gösteri yaptırılması tepki çekti. Muğla Valisi başta olmak üzere İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri yarışmanın kasetlerini incelemeye aldı.

Fethiye'de yerel yayın yapan bir radyo tarafından son 4 yıldır yapılan dans yarışması bu yıl istenmeyen görüntülerin ortaya çıkmasına neden oldu. Salı Pazarı Meydanı'nda gerçekleştirilen dans yarışması yerel sanatçı ve müzik gruplarının gösterileri ile normal başladı, gecenin ilerleyen saatlerinde gösterilerin şekli değişti ve sahneye dansçı kızlar çıktı.

Henüz ilköğretim öğrencisi olan 12 yaşındaki B.N.'nin profesyonel dansöz kıyafetleri içerisinde yarışmaya katılması izleyenlerin tepkisini çekti. Sahnede gösterisini yapan Fethiye Akıncı İlköğretim Okulu 6. sınıf öğrencisi olduğunu belirten B.N. tepkilerden habersiz sorulan sorulara "İlk defa dans ediyorum. Yaptığım oryantal dans bence güzel oldu ve izleyenler beğendi" dediği öğrenildi.

İzleyenlerin tepkisi henüz dinmemişken bu defa 14 yaşındaki Fethiye Vali Recai Güreli İlköğretim Okulu öğrencisi E.K. tabure üzerinde gösterisi ile sahne aldı. Geceye katılanların tepkisini alan dans gösterisi yaklaşık beş dakika sürdü. Gösterisi sonrası E.K. gazetecilere yaptığı açıklamasında, "İlköğretim okulu öğrencisiyim ve yaptığım modern dans. Yaşıma göre bu dansa uygun değilim ama annem ve babamdan izin aldım" dedi.

Öte yandan, İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, dans yarışması ile ilgili kasetleri incelemeye alırken, Muğla Valisi Ahmet Altıparmak ise, "Olayı araştırıyoruz, ilgililer hakkında gerekli soruşturmayı yaparız" açıklamasını yaptı.

Kaynak: CHA