İlkadım Belediye Başkanı Tok'tan Eğitime Desteğin Süreceği Sözü

İlkadım Belediye Başkanı Tok'tan Eğitime Desteğin Süreceği Sözü

Samsun'un İlkadım Belde Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Beldesindeki Okulların Müdürleriyle Biraraya Gelerek Eğitime Katkılarının Süreceğini Söyledi.

İlkadım Belediye Başkanı Tok'tan Eğitime Desteğin Süreceği Sözü

Samsun'un İlkadım Belde Belediye Başkanı Erdoğan Tok, beldesindeki okulların müdürleriyle biraraya gelerek eğitime katkılarının süreceğini söyledi.

Okul müdürlerinin taleplerini dinleyen Başkan Tok, eğitimin sağlıklı bir hayatın can damarı olduğunu dile getirdi. Tok, "Eğitime desteklerimiz devam edecek. 2007-2008 eğitim-öğretim dönemi için okullarımızın bize düşen ihtiyaçlarını karşılayacağız" dedi.

Beldede "Eğitim Kampüsü" yapma faaliyetlerinin sürdüğünü de hatırlatan Başkan Tok, "Baruthane, Kalkanca ve Karasamsun Mahallelerimiz bu kampüsten yararlanacak. Beldemiz eğitim merkezi olacak. Temmuz'da da 24 derslikli bir okulumuzun temeli atılacak. Öğrencilerimizi karanlık kafe ortamlarından çekip güvenli ortamlarda ücretsiz olarak hizmet vereceğimiz mekanlar da oluşturuyoruz. Meteadanır Spor Tesisi'nde ve Belediye Kültür Merkezi'nde bilgi evleri yapıyoruz. Bu evler en son teknolojiyle donatılacak" diye

konuştu.

(SAM-AG-OK-Y)