Çukurca'da Asker Aileleriyle Telefonda Konuşan Bakan Akar'ın Gözleri Doldu

Çukurca'da Asker Aileleriyle Telefonda Konuşan Bakan Akar'ın Gözleri Doldu

İlk ziyaretini Çukurca kırsalındaki 2 bin 270 rakımlı Dağbaşı Üs Bölgesi'ne yapan Milli Savunma Bakanı Akar'ın bazı askerlerin aileleriyle telefonla görüştüğü sırada gözleri doldu.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin komuta kademesi, yeni görevlerini sınırın sıfır noktasında Mehmetçikle birlikte kutladı. Çukurca kırsalındaki 2 bin 270 rakımlı Dağbaşı Üs Bölgesi'ne komutanlarla giden Akar, bazı askerlerin aileleriyle de telefonla görüştü. Telefon görüşmeleri sırasında gözleri dolan Akar, Mehmetçiklerin ailelerinin de büyük fedakarlıklar yaptığını belirtti.

TELEFON KONUŞMASINDA GÖZLERİ DOLDU

Bakan Akar, üs bölgesinde görevli bazı askerlerin aileleriyle de telefonla görüştü. Dağbaşı Üs Bölgesi Komutanı Binbaşı Ersoy Eray'ın eşiyle konuşan Bakan Akar, ailenin iki çocuğunun eğitimlerini sordu. Çocukları başarılarından dolayı tebrik eden Akar, "Babaları burada vatan ve millet için çok üstün şeyler yapıyorlar" diye konuştu. Telefon görüşmesi sırasında gözleri dolan Akar, Mehmetçiklerin ailelerinin de büyük fedakarlıklar yaptığını belirtti.

"BABAN BİR KAHRAMAN"

Bir erin de eşi ve 4 yaşındaki Umut isimli oğluyla telefonda görüşen Akar, küçük çocuğa babasının selamını iletti. Babasının Umut'u çok sevdiğini aktaran Akar, "Baban bir kahraman. Vatan, millet için çok büyük işler yapıyor" diye konuştu.

"VATAN VE MİLLET İÇİN BÜYÜK FEDAKARLIKLAR YAPIYOR"

Erin eşiyle de görüşen Akar, "Kahraman, fedakar bir eşin var. Burada vatan ve millet için büyük fedakarlıklar, kahramanlıklar yapıyor. İnşallah sağ salim dönünce birlikte olacaksınız ve vatana, millete hizmet etmenin verdiği gururla yaşayacaksınız." diye konuştu.

AKAR, GECEYİ HAKKARİ'DE GEÇİRDİ

İnceleme ve denetlemelerin ardından Bakan Akar ve komutanlar, helikopterlerle Hakkari merkeze geldi. Buradan Valiliğe geçen Akar ve beraberindekiler, Hakkari Valisi Cüneyit Orhan Toprak ile görüştü. Bakan Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Güler ve kuvvet komutanları ziyaretlerinin ardından geceyi Hakkari'de geçirdi.