İlk Mezunlarını Uğurlayan Yağmur Koleji, Şırnak'ın Gururu Oldu

İlk Mezunlarını Uğurlayan Yağmur Koleji, Şırnak'ın Gururu Oldu

Şırnak'ta 4 yıl önce eğitim öğretime başlayan Özel Burç Yağmur Koleji, düzenlediği görkemli törenle ilk mezunlarını uğurladı.

İlk Mezunlarını Uğurlayan Yağmur Koleji, Şırnak'ın Gururu Oldu

Şırnak'ta 4 yıl önce eğitim öğretime başlayan Özel Burç Yağmur Koleji, düzenlediği görkemli törenle ilk mezunlarını uğurladı. Törenin açılış konuşmasını yapan okul müdürü Ali Kuyucu, SBS'de göstermiş oldukları başarılardan dolayı bütün öğrencilerini kutladı. Kuyucu, bu başarıda emeği geçen tüm öğretmenleri ve yıl boyunca ilgilerini yavrularının üzerinden hiç eksik etmeyen velileri kutladı. Şırnak'taki eğitim kalitesinin yükselmesine katkı sağladıklarını belirten Kuyucu, sevginin, inancın, barışın ve umudun adresi olacaklarını kaydetti. Kuyucu, okulun mezuniyet törenine iştirak ederek kendilerine güç veren Şırnak Valisi Vahdettin Özkan ile vali yardımcıları, il emniyet müdürü, milli eğitim yöneticileri, ticaret odası başkanı, kurum müdürleri ve tüm katılımcılara teşekkür etti.

Mezuniyet töreninde, 7 Mayıs Cumartesi günü yapılan 5. sınıflar arası matematik olimpiyatında dereceye giren öğrencilere ödülleri de verildi. Ödül alan öğrencilerin heyecanlı oldukları gözlendi. Olimpiyatta 1. , 2. ve 3. olan öğrencilere ödüllerini Şırnak Valisi Vahdettin Özkan verdi. Dereceye giren ilk 10 öğrenciye çeyrek altın, madalya ve başarı belgeleri takdim edildi.

Törene katılan öğretmenler ve okul müdürleri, böyle bir organizasyondan dolayı teşekkürlerini belirtti. Mezuniyet programında Yağmur Koleji Okul Korosu'nun hazırlamış olduğu halk müziği konseri büyük ilgi gördü. Öğrencilerin profesyonelce okuduğu parçalar dakikalarca alkışlandı. Programın son kısmında ise öğrencilere velileri tarafından mezuniyet plaketleri verildi. Duygulu anların yaşandığı gecede, öğrenciler sınıf ve rehber öğretmenlerine çiçek takdim etti. 8. sınıf rehber öğretmeni Mehmet Demirhan'ın plaketini ise Vali Vahdettin Özkan verdi. Törenin kapanış konuşmasını yapan Şırnak Valisi Vahdettin Özkan, eğitimde kaliteyi artırma adına özellikle özel kuruluşların desteklenmesi gerektiğini ifade etti. Özkan, gecede emeği geçen tüm öğretmenlere ve okul idarecilerine teşekkür ederek mezun olan öğrencilere ömür boyu başarı temennisinde bulundu.