'İlk Görev Cumhurbaşkanını Uzlaşarak Seçmek'

'İlk Görev Cumhurbaşkanını Uzlaşarak Seçmek'

Bahçeli, 22 Temmuz Seçimleri Sonrasında Yeni Meclisin İlk Görevinin Cumhurbaşkanını Uzlaşmayla Seçmek, 2. Görevinin de, Bölücü Terörün Kökünü Kazımak Amacıyla Tezkereyi Çıkarmak Olduğunu Söyledi.

'İlk Görev Cumhurbaşkanını Uzlaşarak Seçmek'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 22 Temmuzda yapılacak seçimler sonrasında oluşacak yeni meclisin ilk görevinin cumhurbaşkanını uzlaşmayla seçmek, ikinci görevinin de, bölücü terörün kökünü kazımak amacıyla tezkereyi çıkarmak olduğunu söyledi.

Partisinin Yozgat Cumhuriyet Alanı'nında düzenlediği mitinge katılan Bahçeli, yeni mecliste AK Parti ile birlikte çok partinin yer alacağını ifade etti.

Bahçeli, cumhurbaşkanlığı makamının çözümsüzlüğe itilerek, ülkenin bir kaos süreklenmek istendiğini öne sürdü. Bahçeli, ''Bu makam devletin birliğini temsil eden bir makamdır. Bu makam üzerinde inatlaşma, işgal etme, siyasi kültürümüzle bağdaşmayan davranışlar sergileme Türkiye'yi tehlikeli yola sürükler'' dedi.

Bahçeli, 23 Temmuzda önce Meclisin başkanını, sonra komisyonları seçmesi, milletvekili yemininden sonra cumhurbaşkanlığının seçime hazır hale gelmesi ve TBMM'nin 11. cumhurbaşkanını, uzlaşmayla, hoşgörüyle, Türkiye Cumhuriyetini krize sokmadan, iç çatışmaya, bölünmeye fırsat veremden seçmesi gerektiğini ifade etti.

Meclisin ilk görevinin cumhurbaşkanlığı seçimi olması gerektiğini dile getiren Bahçeli, ''İkinci görevi, bölücü terörün kökünü kazımak amacıyla tezkereyi çıkarmalı, Türk Silahlı Kuvvetlerine (alın) demeli, ne yapıyorsan, bitir bu terörü, Kandil'e gitmek gerekiyorsa gitmeli, (acaba ABD, Barzani ne diyor) gibi sözler söylemeden, gereken yapılmalı'' dedi.

Kaynak: AA