İlhan Cavcav'dan Şaşırtıcı Sözler

İlhan Cavcav'dan Şaşırtıcı Sözler
Demirören Haber Ajansı - Haberler | Spor

Gençlerbirliği İle Fenerbahçe Arasında Hafta Sonu Oynanacak Olan Lig Maçı Öncesi Gerginlik Sürerken, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım İle Yaşadığı Polemiklerle Sürekli Gündeme Gelen Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, Ortamı Yumuşatacak Ama Bir O Kadar Da Şaşırtıcı Açıklamalar Yapt...

Gençlerbirliği ile Fenerbahçe arasında hafta sonu oynanacak olan lig maçı öncesi gerginlik sürerken, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ile yaşadığı polemiklerle sürekli gündeme gelen Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, ortamı yumuşatacak ama bir o kadar da şaşırtıcı açıklamalar yaptı.

Fenerbahçe formasını eline alarak, ¨En büyük Fenerbahçe. Başka büyük yok¨ diyen Cavcav, yine gündemin zirvesine yerleşti.

Aziz Yıldırım ile yaşadığı polemiklerin artık geride kalmasını isteyen İlhan Cavcav, zorlu Gençlerbirliği-Fenerbahçe maçı öncesinde Fenerbahçe forması ile poz verdi. Sarı-lacivertli formayla görüntü vermekten çekinmeyen İlhan Cavcav, kameralar karşısında ¨En büyük Fenerbahçe. Başka büyük yok¨ dedi. Cavcav, Fenerbahçe ve Gençlerbirliği formalarını önüne koyarak yaptığı açıklamada, futbolun dostluk ve kardeşlik olduğunu ifade ederek, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ile yaşadıkları problemlerin ise bir an önce unutulması için temmenide bulundu.

İlhan Cavcav, Cumartesi günü oynanacak Gençlerbirliği-Fenerbahçe maçı öncesinde, Fenerbahçe Yönetim Kurulu`nu özel olarak yemeğe çağırmasıyla ilgili olarak, ¨Biz futbolun centilmenliği doğrultusunda, maçtan bir gün öncesi için Fenerbahçe Yönetim Kurulu`na özel olarak yemek davetinde bulunduk. Bize, Nihat Özdemir imzalı bir yazı ile yoğunluklarını neden göstererek yemeğe katılamayacaklarını söylediler. Yemeğe katılamadıkları için üzgün değilim. Biz spora amatörce hizmet eden adamlarız. Yemeğe gelmemelerinin altında bir kasıt aramıyorum¨ diye konuştu. Cavcav, Aziz Yıldırım`a stada gelmesi durumunda dostluk elini uzatacağının altını çizerek, ¨Ben bu maçta ev sahibi taraf olduğum için elbette gelirse Aziz Yıldırım`a dostluk elimi uzatır ve `hoşgeldin` derim. Ama onun nasıl hareket edeceğini bilemem¨ ifadelerine yer verdi.

Fenerbahçe karşısında kendi sahalarında oynamanın avantajını kullanmak isteyeceklerini belirten İlhan Cavcav, ¨İki taraf içinde önemli bir maç olacak. Biz kendi sahamızda oynama avantajını değerlendirmek istiyoruz. Sahaya galibiyet için çıkacağız. Umarım dostça, kardeşçe bir maç geçer ve hak eden kazanır¨ dedi. Tecrübeli başkan, Fenerbahçe taraftarından aleyhine bir tezahürat beklemediğini ifade ederek, ¨Bana karşı taraftarın bir tepkisinin olacağını zannetmiyorum. Bana karşı bir tepki de olsa ben kalkıp birşey yapmam. Bu konuyla ilgili olarak Türkiye Futbol Federasyonu`nun (TFF) aldığı kararlar var. Eğer aşırı bir tepki olur ve maçın gözlemcisi de bunu belirtirse gerekli cezayı TFF verir¨ şeklinde konuştu.

Türkiye`de teşvik priminin varolduğunu iddia eden Cavcav, ¨Türkiye`de kanun boşluğu olduğunu her zaman söyledim, teşvik primleri her zaman olmuştur. Kulüp başkanları da bu konuyu bilmelerine rağmen, bizzat konuya muhatap olmazlar. Geçmişte yaşanan şike olaylarının gündeme getirilmesinin bir fayda sağlayacağını zannetmiyorum. Konuyla ilgili olarak, alınacak kararların ardından teşvik priminin de şike sayılmasıyla, artık tüm kulüplerin dikkatli davranması gerekir. Aksi davranışta bulunan kulüplere ise en büyük cezanın verilmesi gerekir. Geçmişe değil geleceğe bakmak daha faydalı olacaktır. Şikeleri önlemeyle ilgili meclisten çıkacak bir kanuna ise çok sıcak bakıyorum¨ ifadelerine yer verdi. Cavcav, 29 yıllık başkanlığı süresince teşvik primlerini hep duyduğunu ancak işin içine hiç girmediğini sözlerine ekledi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title