İlginç Uyuşturucu Pazarlığı

İlginç Uyuşturucu Pazarlığı

Eroin Bağımlısı, Parası Olmadığı için Uyuşturucu Tacirlerine VCD Oynatıcı Veriyor, Karşılığında Uyuşturucuyu Alıyor.

İlginç Uyuşturucu Pazarlığı

Adana'da polisin yaptığı eroin operasyonu ilginç bir olayı ortaya çıkardı. Eroin bağımlısı bir kişi, parası olmadığı için uyuşturucu tacirlerine VCD oynatıcı veriyor, karşılığında ise 1 gramlık uyuşturucuyu alıyor. Polis, sokakta eroin ticareti yapmak isteyen çetenin 4 üyesini yakaladı, elebaşı Cumali B. ise aranıyor.

Emniyet Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi Narkotik Bürosu ekipleri, sokak satıcılarına yönelik 15 gün süren çalışmasında eroinin nasıl pazarlandığını kamera kaydıyla belgeledi. Merkez Seyhan ilçesi Kocavezir ile Yeşilyuva Mahallesi'nin kesiştiği yerdeki iki katlı bir evde oturan çete üyeleri, buradan eroin bağımlılarına servis yapıyor. Polis kamerasına yansıyan görüntülerden birinde bisikletle gelen bir bağımlı, nerden ve kimden aldığı belli olmayan bir VCD oynatıcıyı eroin satıcısına veriyor. Bir süre VCD'yi inceleyen satıcı daha sonra bir dükkanın üst kısmına sakladığı bir gramlık eroini getiren kişiye veriyor.

Edinilen bilgiye göre, görüntülere yansımayan bölümlerde ise eroin bağımlısı bir gencin 10 kiloluk 3 teneke yağı vererek 3 gram eroin aldığı belirlendi. Polis, uyuşturucu işine 10 yaşındaki bir çocuğun da karıştırıldığını tespit etti. Eroinin gramı 10 TL'den liradan satılıyor.

BABADAN OĞULA EROİN TİCARETİ

Bu arada, uyuştucu sattığı iddiasıyla aranan çete üyesi Cumali B.'nin babası Yasin B.'nin de aynı suçtan cezaevinde olduğu ortaya çıktı. Polis, aynı olayda oğlu Cumali B.'nin getirdiği eroini sattığı gerekçesiyle eşinden ayrılan annesi Besime Y. ile birlikte F.B., C.T. F.D.'yi gözaltına aldı.

Narkotik polisi, yaklaşık 15 günlük takibi boyunca eroin satın alıp ayrılan 10 kişiyi de gözaltına aldı. "İçici" oldukları belirlenen kişiler, cumhuriyet savcısının isteği üzerine serbest kaldı. Emniyet Müdürlüğü'nde ifadeleri alınan biri kadın 4 kişi ise bugün adli mercilere sevk edildi. Zanlılar, gazetecilerin sorularına ise cevap vermedi.

(CİHAN)