Ilgaz'da Orman Yangını

Ilgaz'da Orman Yangını

Çankırı'nın Ilgaz İlçesine Bağlı Balcı Köyünün Yüksek Kesimlerinde Çıkan Orman Yangını Korkulu Anlar Yaşattı. Karabük ve Kastamonu'dan Gelen 2 Söndürme Helikopteri ile Sürdülen Çalışmalar Sonunda Yangının Büyük Ormanlık Alana Sıçramasına Engel Olundu.

Ilgaz'da Orman Yangını

Çankırı'nın Ilgaz ilçesine bağlı Balcı köyünün yüksek kesimlerinde çıkan orman yangını korkulu anlar yaşattı. Karabük ve Kastamonu'dan gelen 2 söndürme helikopteri ile sürdülen çalışmalar sonunda yangının büyük ormanlık alana sıçramasına engel olundu.

Konuya ilişkin olarak bir açıklama yapan Çankırı Valisi Ali Haydar Öner, "Balcı köyünün yüksek kesimlerinde çıkan orman yangınında 3 hektarlık alanda orman örtüsü yandı. Yangının çıktığı bölgeye karadan ulaşmak mümkün olmayınca Karabük ve Kastamonu'dan gelen 2 adet yangın söndürme helikopteri ile saat 15.30 sıralarında müdahale edildi. Daha sonra iş makinelerinin çalışması sonucu yangına karadan da müdahale edilmeye başlandı" diye konuştu. Yapılan çalışmalar sonucunda çıkan yangının büyük ormanlık alana

sıçramadan saat 20.00 sıralarında kontrol altına alındığını bildiren Vali Öner, soğutma çalışmalarının ise sürdürüldüğünü kaybetti.

Yangınla ilgili soruşturma başlatıldığı kaydedildi.

(MD-BÖ-OK-Y)