İletişim Başkanı Altun: Bu ifadeler Türkiye- ABD ikili ilişkilerinin doğasıyla örtüşmemektedir

İletişim Başkanı Altun: Bu ifadeler Türkiye- ABD ikili ilişkilerinin doğasıyla örtüşmemektedir

15.08.2020 20:39 | Son Güncelleme: 16.08.2020 03:05
İletişim Başkanı Altun: Bu ifadeler Türkiye- ABD ikili ilişkilerinin doğasıyla örtüşmemektedir

İLETİŞİM Başkanı Fahrettin Altun, ABD Başkan Adayı Joe Biden'ın Aralık ayında Türkiye'ye yönelik söylediği sözlere ilişkin, "Bu ifadeler demokrasiyle ve Türkiye- ABD ikili ilişkilerinin doğasıyla örtüşmemektedir.

İLETİŞİM Başkanı Fahrettin Altun, ABD Başkan Adayı Joe Biden'ın Aralık ayında Türkiye'ye yönelik söylediği sözlere ilişkin, "Bu ifadeler demokrasiyle ve Türkiye- ABD ikili ilişkilerinin doğasıyla örtüşmemektedir. NATO müttefikimiz olan ABD'nin bir başkan adayının diplomaside de yeri olmayan bu yakışıksız ifadelerinin mevcut yönetimce de kabul edilemez görüldüğüne inanıyoruz" dedi. 

İletişim Başkanı Altun, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "ABD Başkan Adayı Joe Biden'ın Aralık ayında kullandığı, nitekim bugünlerde medyaya yansıyan ifadeleri Türkiye üzerinde oynanan oyunların ve müdahaleci yaklaşımların adeta bir yansımasıdır. Bu ifadeler demokrasiyle ve Türkiye-ABD ikili ilişkilerinin doğasıyla örtüşmemektedir. NATO müttefikimiz olan ABD'nin bir başkan adayının diplomaside de yeri olmayan bu yakışıksız ifadelerinin mevcut yönetimce de kabul edilemez görüldüğüne inanıyoruz. Türkiye, siyasi oyunlara malzeme yapılacak bir ülke asla değildir. ABD siyasi kurumları ile Amerikan kamuoyunun günlük siyasi kazanımlar için yapıldığı ayan beyan ortada olan bu sorumsuz açıklamalara prim vermeyerek gereken tepkiyi göstermesi demokrasinin bir gereğidir" ifadelerini kullandı. Altun, paylaşımında şu ifadelere yer verdi: "Tüm bunların yanında, ülkemizdeki muhalif siyasetin, kendisini küçük düşürücü ve milletimizin aklında soru işaretleri oluşturan bu ifadelere herhangi bir tepki göstermemiş olması üzücüdür ancak bizler için şaşırtıcı değildir. Türkiye, demokratik siyasi atmosferin bu tip sorumsuz beyanatlarla bozulmasına müsaade etmeyecek, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde mücadelesine devam edecektir. Hiç kimse milli irademize ve demokrasimize saldıramaz, halkın oyuyla seçilmiş Cumhurbaşkanımızın meşruiyetini sorgulayamaz. Buna cüret edenler en son 15 Temmuz 2016 gecesi ağızlarının payını almışlardır. Dostça bir hatırlatma." 


Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Manşet

Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: İletişim Başkanı Altun: Bu ifadeler Türkiye- ABD ikili ilişkilerinin doğasıyla örtüşmemektedir - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.9.2020 00:57:47. #1.15#
title