İlerleyen Yaşına Rağmen Çalışmaktan Vazgeçmiyor - Haberler
Haberi Paylaş

İlerleyen Yaşına Rağmen Çalışmaktan Vazgeçmiyor

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Genel

İlerleyen yaşına rağmen çalışmaktan vazgeçmiyor Geceler boyu ördüklerini torunlarına destek olmak için satıyorMANİSA - Manisa'da 74 yaşındaki Mahmure Pekcantaş, ilerleyen yaşına rağmen ördüklerini satarak hayata tutunmaya ve kendi hayatını kazanmaya çalışıyor.

İlerleyen yaşına rağmen çalışmaktan vazgeçmiyor

Geceler boyu ördüklerini torunlarına destek olmak için satıyor

MANİSA - Manisa'da 74 yaşındaki Mahmure Pekcantaş, ilerleyen yaşına rağmen ördüklerini satarak hayata tutunmaya ve kendi hayatını kazanmaya çalışıyor. Çalışmaktan yılmayan Pekcantaş, azmi ile çevresine örnek oluyor.

Manisa'nın Şehzadeler ilçesinde eşi vefat ettikten sonra tek başına ekonomik sıkıntılar içinde yaşam mücadelesi veren 74 yaşındaki Mahmure Pekcantaş, ördüklerini satarak geçimini sağlamaya başladı. Hafta boyunca ördüğü çocuk yeleklerini, her Perşembe sabahı pazar çantası ile getirdiği Şehzadeler Belediyesi'nin Hünerli Eller Pazarı'nda satan Pekcantaş, azmi ile çevresine örnek oluyor.

Kirasını ödeyemediğinden dolayı bu işe girdiğini, kızının yanına yerleştikten sonra da torunlarına destek olmak amacıyla ilerleyen yaşına rağmen kendi isteğiyle çalıştığını belirten Pekcantaş, "Perşembe günleri sabah dokuz gibi buradayım. Ördüklerimi satmak için müşterilerimi bekliyorum. Geceler boyunca ördüklerimi buraya sererek, satıyorum. Gelip sipariş verenler de olur. Teyzecim bana yelek örer misin derler? Yünü alıp geliyorlar. Beğendiği örneklerini ben yaparım. 1 çocuğum 2 torunum var. Torunuma destek olmak amacıyla yapıyorum. Onlar bana bakıyor ben onlara bakıyorum. Ne yapalım bu hayat böyle. Bu yaşta çok zevkle isteyerek yapıyorum. Gece boyunca yelekler örüyorum" diye konuştu.

İlerleyen Yaşına Rağmen Çalışmaktan Vazgeçmiyor

İlerleyen Yaşına Rağmen Çalışmaktan Vazgeçmiyor

İlerleyen Yaşına Rağmen Çalışmaktan Vazgeçmiyor

İlerleyen Yaşına Rağmen Çalışmaktan Vazgeçmiyor
İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
500