İl Spor Merkezleri Açıldı

Gençlik Hizmetleri ve Spor İzmir İl Müdürü Nüammer Uslu, "Toplumun her kesiminin spor kültürünü alması, spor yapma alışkanlığını kazanması, her yaş grubunda spor faaliyetlerini artırmayı asli görevimiz sayıyoruz.

İl Spor Merkezleri Açıldı

Gençlik Hizmetleri ve Spor İzmir İl Müdürü Nüammer Uslu, "Toplumun her kesiminin spor kültürünü alması, spor yapma alışkanlığını kazanması, her yaş grubunda spor faaliyetlerini artırmayı asli görevimiz sayıyoruz." dedi.

Uslu, Spor Genel Müdürlüğünün 79. kuruluş yıl dönümü ve İl Spor Merkezlerinin açılışı nedeniyle Halkapınar Spor Salonu'nda düzenlenen törende yaptığı konuşmada, Türk sporuna ve kulüplerine sporcu kaynağı olan İl Spor Merkezlerinin, 25 branşta 103 antrenörle gerçekleşeceğini kaydetti.

İl Spor Merkezlerindeki faaliyetlerden, engelli vatandaşların da her sene olduğu gibi ücretsiz yararlanabileceğini belirten Uslu, şöyle konuştu:

"Kadrolu antrenörlerimiz kendi branşlarına ek olarak 'antrenörlerimiz engelleri aşıyor projesi' kapsamında engelli sporcularımızı çalıştırmak üzere eğitim görmüş olup, bu yıl özel olarak engelli sporcularımıza hizmet edeceklerdir. Toplumun her kesiminin spor kültürünü alması, spor yapma alışkanlığını kazanması, her yaş grubunda spor faaliyetlerini artırmayı asli görevimiz sayıyoruz. Son yıllarda sporda çok önemli adımların atıldığı, tesislerin modernizasyonu ile spor faaliyetlerine katılımın önemli ölçüde gerçekleştiği ve olimpiyatlarda önemli başarı hedefinde olduğumuz bir dönemde ülkemizi uluslararası müsabakalarda temsil edecek sporcuları İl Spor Merkezleri kurslarımıza katılan gençler arasından Türk sporuna önemli değerler kazandıracağımızı düşünüyorum."

Uslu, sporun bedensel ve ruhsal yaşantıya önemli katkısı olduğunu belirterek, "Sevgili veliler sizleri ve çocuklarımızı spor yapmaya ve yaptırmaya davet ediyorum." dedi.

Törende halk oyunlarının yanı sıra okçuluk, masa tenisi ve cimnastik branşlarında gösteriler sunuldu.