İl Sağlık Müdürlüğünde 'Renk Terapi-Kromoterapi' Sunumu Yapıldı - Haberler
Haberi Paylaş

İl Sağlık Müdürlüğünde "Renk Terapi-Kromoterapi" Sunumu Yapıldı

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel
İl Sağlık Müdürlüğünde

İzmir İl Sağlık Müdürlüğü'nün organize ettiği Renk Terapi Kromoterapi temalı sunum, alternatif ve tamamlayıcı tıp konuları hakkında bilgi verildi.

İzmir İl Sağlık Müdürlüğü'nün organize ettiği Renk Terapi Kromoterapi temalı sunum, alternatif ve tamamlayıcı tıp konuları hakkında bilgi verildi. İzmir İl Sağlık Müdürü Dr. Bediha Türkyılmaz, yardımcıları ve personelin de katıldığı sunumu, il sağlık müdür yardımcısı Doktor Nesrin Gedik gerçekleştirdi.

Işık ve Renklerin Tanımı, Rengin Tarihi, Rengin Kültürel Algısı, Geçmişten Günümüze Renk ve Renk Terapi Kullanımı, Sağlık Kurumlarında ve İşlevsel Olarak Rengin Yeri ve Kullanımı, Renklerin Günlük Yaşantımızdaki Kullanımı ile Etkileri temalarının açıklandığı toplantıda, hangi rengin hangi biyolojik ve psikolojik hastalıklarda nasıl kullanıldığının anlatıldığı bölüm oldukça ilgi çekti. Ayrıca sunumda rengin geçmişten günümüze kültürlerde kullanımı ve algılanması, katılımcıları renkler üzerinden tarihi bir yolculuğa çıkardı.

Sunum, "renk körü" olarak doğmasına rağmen üniversitede resim yapmak isteyen sanatçı Neil Harbisson'nun, renklerin sesini beynine yerleştirilen sibernetik bir cihazla duymasının anlatıldığı, (Neil Harbisson'un renkleri bu sayede nasıl duyduğunu ve tamamen 'renk körü ' olduğu halde çizdiği tabloları içeren) katılımcıların oldukça ilginç bulduğu video gösterimi ile devam etti. İlginin oldukça yoğun olduğu toplantıda konukların soru ve katkılarına da yer verildi.

Günlük hayatımızda renklerin doğru kullanımıyla hayatımızın olumlu yönde etkilendiği, ayrıca renk terapisi uygulaması sayesinde, yaşam enerjisinin arttığı, yaşlanma sürecinin uzatabileceği ve bu enerjiyle hayatı daha zengin kılabileceğimize değinilen toplantı Renk Terapinin Tamamlayıcı Tedavi olarak ele alınması vurgusuyla son buldu. - İZMİR

İl Sağlık Müdürlüğünde Renk Terapi-Kromoterapi Sunumu Yapıldı

İl Sağlık Müdürlüğünde Renk Terapi-Kromoterapi Sunumu Yapıldı

İl Sağlık Müdürlüğünde Renk Terapi-Kromoterapi Sunumu Yapıldı

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500