İl Milli Eğitim Müdürü Yıldırım'ın 2006 Yılı Değerlendirmesi

İl Milli Eğitim Müdürü Yıldırım'ın 2006 Yılı Değerlendirmesi

Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürü Hidayet Yıldırım, Kentin Bulunduğu Coğrafya, Sahip Olduğu Geçmişi, Tarihi ve Merkeziyle Sınavlardaki Yeri Arasında Korkunç Derecede Bir Uçurum Olduğunu Belirterek, "Birinci Önceliğimiz Seviyeyi Yükseltmek" Dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Yıldırım'ın 2006 Yılı Değerlendirmesi

Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürü Hidayet Yıldırım, kentin bulunduğu coğrafya, sahip olduğu geçmişi, tarihi ve merkeziyle sınavlardaki yeri arasında korkunç derecede bir uçurum olduğunu belirterek, "Birinci önceliğimiz seviyeyi yükseltmek" dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Hidayet Yıldırım, 2006 yılı değerlendirme toplantısı düzenledi. Öğretmenevi'nde yapılan toplantıda konuşan Yıldırım, öncelikli konularının Afyonkarahisar'daki eğitim seviyesini yükseltmek olduğunu söyledi. Kentin bulunduğu coğrafya, sahip olduğu geçmişi, tarihi ve merkeziyle sınavlardaki yeri arasında korkunç derecede bir uçurum olduğunu ifade eden Yıldırım, "Birinci önceliğimiz seviyeyi yükseltmek. İkinci olaraksa, kurumumuzu eğitim çalışanlarına veya başka kamu kurumlarını ilgilendiren konularda, bilgi paylaşarak ortak akılla hareket etmeyi kendimize prensip haline getirdik" diye konuştu.

2006 yılında açılan okuma yazma kurslarına bin 458'i kadın toplam bin 966 kursiyerin katıldığını kaydeden Yıldırım, "764 adet sosyal ve kültürel kursa toplam 22 bin 368 kursiyer katılmıştır. Çeşitli alanlarda 475 adet meslek edindirme kursları düzenlenmiş, 8 bin 210 kadın ve 6 bin 804 erkek olmak üzere toplam 15 bin 14 vatandaş bu kurslara katılmışlardır. Rehberlik ve Araştırma Merkezi tarafından öğretmen, öğrenci ve velilere yönelik çalışmalar aksatılmadan yürütülmüştür. Okul öncesi eğitimin ilde yaygınlaştırılmasına yönelik çalışmalar planlı bir şekilde yürütülmüştür. Kentte okul öncesi eğitimde Türkiye ortalamasının üzerine çıkılmıştır. 2006 yılı içerisinde okul öncesi eğitimde ana okullarının ve ana sınıflarının demirbaş eşya ve diğer araç gereç donanımı için Milli Eğitim Bakanlığı'ndan şehre toplam 263 bin YTL ödenek gelmiştir. Gelen ödenekler yıl içerisinde ilgili okullara harcanmıştır" şeklinde konuştu.

(SY-RO-RO-Y)

Kaynak: İHA