İkv Başkanı: "Değişiklik Metni Üzerinde Uzlaşıya Vardık"

İkv Başkanı: "Değişiklik Metni Üzerinde Uzlaşıya Vardık"

İktisadi Kalkınma Vakfı (İkv) Yönetim Kurulu Başkanı Davut Ökütçü, İş Dünyası, Sendikalar, Meslek Kuruluşları ve Sivil Toplum Örgütlerinin, 301. Madde İçin Bir Değişiklik Metni Üzerinde Uzlaşıya Vardıklarını Bildirdi.

İkv Başkanı:
04.02.2007 16:01 | Son Güncelleme: 04.02.2007 16:01

İktisadi Kalkınma Vakfı (İKV) Yönetim Kurulu Başkanı Davut Ökütçü, iş dünyası, sendikalar, meslek kuruluşları ve sivil toplum örgütlerinin, 301. madde için bir değişiklik metni üzerinde uzlaşıya vardıklarını bildirdi.

Ökütçü, yaptığı açıklamada, İKV'nin çağrısı üzerine iş dünyası, sendika, meslek kuruluşları ve sivil toplum örgütleri yetkililerinin ''TCK'nın 301. maddesiyle'' ilgili bugün bir araya geldiğini söyledi.

TCK'nın 301. maddesinin mevcut halinin karmaşık ve muğlak olduğunu, bu nedenle değişik uygulamacıların bu maddeden farklı anlamlar çıkardığını savunan Ökütçü, bir kanun maddesinin içeriğinin bu kadar yoruma açık olmaması gerektiğini ifade etti. Davut Ökütçü, ''her örgüt bu konuya ilişkin kendi görüşünü muhafaza etmekle birlikte, demokrasilerin uzlaşı temelinde işlediği gerçeğinden hareketle, İKV'nin çağrısı üzerine bugün yapılan toplantıda, TCK 301. madde için bir değişiklik metni üzerinde uzlaşıya varmış bulunuyoruz'' dedi

Ökütçü, uzlaşmaya varılan metinle ilgili basın toplantısının önümüzdeki günlerde yapılacağını bildirdi.

Kaynak: AA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Şu an buradasınız: İkv Başkanı: "Değişiklik Metni Üzerinde Uzlaşıya Vardık" - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 3.8.2020 18:47:09. #1.15#
title