İklim Değişikliği Sonumuz Olabilir!

İklim Değişikliği Sonumuz Olabilir!

17.09.2017 21:10 | Son Güncelleme: 17.09.2017 21:10
İklim Değişikliği Sonumuz Olabilir!

İklim değişikliği, bilinçsiz yapılan çalışmalar ile İklim değişikliği felakete neden olabilirKaliforniya Üniversitesi'nden iklim ve atmosfer bilimi araştırmacıları 100 yıl içinde dünyamızın ve bizlerin iklim değişikliğinden nasıl etkileneceğine yönelik çalışmalarda yürüttü.

İklim değişikliği, bilinçsiz yapılan çalışmalar ile İklim değişikliği felakete neden olabilir

Kaliforniya Üniversitesi'nden iklim ve atmosfer bilimi araştırmacıları 100 yıl içinde dünyamızın ve bizlerindeğişikliğinden nasıl etkileneceğine yönelik çalışmalarda yürüttü. Sıcaklık artışlarının gezegenimize ve bizlere nasıl etki edeceğini araştıran bilim insanları, farklı sıcaklık seviyeleri ile farklı senaryolara ulaştı. Sonuçlarını iki kategoriye ayıran araştırmacılara göre; 2100 yılına kadar 3 °C'den yüksek bir artış gerçekleşirse yıkıcı "felaketler" meydana gelebilir. Sıcaklığın 5 °C'den fazla artış gerçekleşirse "bilinmeyen kıyamet" senaryosunu hayata geçirecek ve insanlığın yok olmasına kadar çeşitli felaketler meydana gelecek.

Tüm bunlar gelecek için bir senaryo olsa da, bilimsel verilere dayanıyor olması gerçekleşme ihtimalini göz ardı etmememizi gerektiriyor.

Tüm bu verilere rağmen bazı gelişmiş ülkelerin 2015 yılındaki Paris Antlaşması'ndan çekilmesi ve iklim değişikliğini kabullenmemesi büyük tepkilere neden oluyor. Bilinçsiz üretim ve tüketim ile karbondioksit ve metan salınımında bu şekilde devam edersek belirtilen felaket senaryolarını bizler olmasa bile çocuklarımızın, torunlarımızın yaşama ihtimali gün geçtikçe artıyor.

Kaynak: Shiftdelete

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

title