İkiz Opera Sanatçılarına Ahmet Ertegün'den Destek

İkiz Opera Sanatçılarına Ahmet Ertegün'den Destek

İzmirli İkiz Opera Sanatçısı Sinem Ve Didem Balık Kardeşlere, Dünyaca Ünlü Atlantik Plak Şirketi'nin Kurucusu Ahmet Ertegün'den Destek Geldi.

İkiz Opera Sanatçılarına Ahmet Ertegün'den Destek

İzmirli ikiz opera sanatçısı Sinem ve Didem Balık kardeşlere, dünyaca ünlü Atlantik Plak Şirketi`nin kurucusu Ahmet Ertegün`den destek geldi.

Geçen mayıs ayında, New York`da verdikleri konserlerini dinleyerek çok beğenen Ahmet Ertegün, dünyada `Operanın Twinsleri` (Opera İkizleri) olarak tanınan Balık kardeşlerle Bodrum`daki malikanesinde görüşerek, yeni albümleri için çalışma başlattığı müjdesini verdi. Balık kardeşler, Ahmet Ertegün`ün, Tarkan`dan sonra kendilerine destek vermesinin çok sevindirici olduğunu söyledi.

Türkiye`de ilk ikiz opera sanatçıları olan İzmir doğumlu mezzo soprano Didem Balık ve soprano Sinem Balık, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuarı Opera Bölümü`nde eğitim gördükten sonra, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Toma Popescu`nun desteğiyle, Viyana`ya giderek Avrupa serüvenlerine başladı.

Altı yıldır Avusturya`da yaşayan, Avrupa`nın birçok ülkesinin yanı sıra Amerika`da da başarılı konserler veren Sinem ve Didem Balık, geçen mayıs ayında New York`da düzenlenen Türk Haftası Balosu`na katıldı. Sinem ve Didem Balık`ın baloda verdikleri konseri izleyen Ahmet Ertegün, onları iki kez ofisine davet ederek görüştü. Ertegün`ün, ``Yeteneklerinizi gördüm. Sesleriniz çok güzel. Benimle temasınızı kesmeyin, Bodrum`da mutlaka görüşelim`` demesi, Sinem ve Didem Balık`ı umutlandırdı.

BODRUM`DA GÖRÜŞTÜLER

İki haftalık tatil için Torba`daki Milta Tatil Köyü`ne gelen Balık kardeşler, geçtiğimiz günlerde, Ahmet Ertegün`ün Bodrum Neyzen Tevfik Caddesi`ndeki malikanesinde görüştü ve müjdeli haberi aldı.

Ahmet Ertegün birkaç gün önce Bodrum`dan ayrılırken de ayrıca Balık kardeşlere bıraktığı mektubunda, ``Seslerinize hayran olduğum Balık kardeşler, sizlerin dünya çapındaki başarılarının devamına katkıda bulunmak için elimden gelen yardımı yapacağım. Bu güzel ve muhteşem sesi, mütevazi tavrınızı ve ikizlerin başarısını tüm dünyanın tanımasını ve paylaşmasını istiyorum`` diye yazdığı öğrenildi.

Operanın yanı sıra Broadway müzikalleri, Fransız Chanson`ları, İtalyan Napoliten`leri ve Alman şarkıları söyleyen Didem ve Sinem Balık kardeşler, kaldıkları tatil köyünde, DHA muhabirlerinin sorularını yanıtladı. ``Ahmet Ertegün`ün sanat yaşamımızda önemli bir sıçrama yapmak için bizi destekleyeceğini söylemesi bizi hem mutlu etti, hem gururlandırdı`` diyen Didem Balık şunları söyledi:

``Ahmet Ertegün`ün desteğiyle çıkaracağımız albümün, sanat yaşantımızda bir dönüm noktası olacağına inanıyoruz. Ahmet Ertegün, Bodrum`daki evinde, Amerika`daki dünyaca ünlü bestecilerin bizim için çalışmalara başladığını söyledi. Altı ay içinde hazırlıklarımızı tamamlayıp önümüzdeki yıl albümümüzü piyasaya çıkartacağız. Ertegün`ün bize verdiği desteği, tanıdığı fırsatı kesinlikle çok iyi değerlendirip, hem ülkemizin adını duyurmak hem de operayı daha geniş kesimlere sevdirmeye çalışacağız.``

Didem ve Sinem kardeşler, en kısa zamanda Bodrum`da bir konser vereceklerini de açıkladı.


Kaynak: DHA