İkitelli'de Bazı Ev ve İşyerlerine Saldırı

İkitelli'de Bazı Ev ve İşyerlerine Saldırı

İkitelli'de Bölücü Terör Örgütü Yandaşı Bir Grup, Bazı Ev, İşyeri ve Araçlara Saldırdı.

İkitelli'de Bazı Ev ve İşyerlerine Saldırı

İkitelli'de bölücü terör örgütü yandaşı bir grup, bazı ev, işyeri ve araçlara saldırdı.

Olay, İkitelli'nin Mehmet Akif ve Atatürk mahallelerinde saat 18.00 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, sayıları yaklaşık 50-60'ı bulan bir grup, önce mahallede yasadışı sloganlar attı. Grup, ardından bazı ev, işyeri ve araçlara taş, sopa ve baltalarla saldırıda bulundu. Saldırılarda ev ve işyerlerinin camları kırıldı, otomobillerde de maddi hasar meydana geldi. Bölücü terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'a af isteyen grup, daha sonra ara sokaklara kaçarak izlerini

kaybettirdi. Kısa bir süre içerisinde gerçekleştirilen olayın ardından bölgeye çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Mahalleye çevik kuvvet ekipleri de takviye olarak gönderildi. Saldırıya maruz kalan bir markette tüm yaşananlar, saniye saniye güvenlik kamerasına yansıdı.

Eylemin ardından olaya tepki gösteren vatandaşlar sokaklara döküldü. Yaklaşık 100 kişi, gerçekleştirilen eylemi protesto etmek amacıyla yürüyüş yapmak istedi. Ancak polis ekipleri, güvenlik gerekçesiyle buna izin vermedi. Arbede çıkmaması için kısa bir mesafede yürüyüş yapmalarına izin verilen grup, slogan attıktan sonra İstiklal Marşı'nı okudu. Grup, okunan marşın ardından sessizce ayrıldı.

Emniyet güçleri, olası provokasyon olaylarına karşı bölgedeki bekleyişini sürdürüyor.

(AS-OK-Y)

Kaynak: İHA