İkinci Uluslararası Bitlis Sempozyumu Tatvan'da Başladı

İkinci Uluslararası Bitlis Sempozyumu Tatvan'da Başladı

26.03.2016 16:50 | Son Güncelleme: 26.03.2016 16:50
İkinci Uluslararası Bitlis Sempozyumu Tatvan'da Başladı

Bitlis Düşünce ve Akademik Çalışma Grubu tarafından ilki geçen yıl Bitlis’te düzenlenen Uluslararası Bitlis Sempozyumu’nun ikincisi ise Tatvan’da başladı.

Bitlis Düşünce ve Akademik Çalışma Grubu tarafından ilki geçen yıl Bitlis'te düzenlenen Uluslararası Bitlis Sempozyumu'nun ikincisi ise Tatvan'da başladı.

Yurtiçi ve yurtdışından çok sayıda yazar, siyasi ve akademisyenin katılımıyla Tatvan Belediyesi Kültür Merkezinde düzenlenen açılış konuşmalarıyla start aldı. İki gün boyunca devam edecek olan sempozyumda Kürtler, şehir, şehirlileşme sorun ve perspektifleri" gibi konular masaya yatırılarak tartışılacak. Sempozyum sonunda ise, yapılacak olan değerlendirme neticesinde sonuç bildirgesi hazırlanacak. Sempozyumun açılış konuşmasını yapan Yaşar Abdülselamoğlu, sempozyumun amacı ve program içeriğiyle ilgili bilgiler verdi. Ardından kısa birer konuşma yapan diğer konuşmacılar ise, sempozyum ile ilgili düşüncelerini beyan ederek, sempozyumun hayırlı olmasını diledi. Ardından 4 oturum olarak gerçekleşecek olan sempozyumun ilk oturumuna geçildi.

Moderatörlüğünü sempozyumun Organizatörü Öğretim Görevlisi Yaşar Abdulselamoğlu'nun yaptığı birinci oturumda, katılımcılar "tarih, medeniyet ve şehir" konuları üzerine 15'er dakikalık sunumlarını yaptı.

Verilen aranın ardından ise "şehir ve siyasetin ele alındığı ikinci oturuma geçildi. Bu oturumda da katılımcılar sunumlarını yaptıktan sonra değerlendirme yapıldı.

Sunum ve konuşmaların Kürtçe ve Türkçe olarak yapıldığı sempozyumun birinci günü yapılan iki oturum ve değerlendirme ile sona ererken, sempozyumun kalan diğer iki oturumu ise yarın yapılacak olup, üçüncü oturumda "şehir ve edebiyat" dördüncü oturumda ise şehir, eğitim ve din" konuları ele alınacak. - BİTLİS

İkinci Uluslararası Bitlis Sempozyumu Tatvan'da Başladı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

title