İkinci Dünya Savaşı Haberleri

İkinci Dünya Savaşı haber, İkinci Dünya Savaşı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

İkinci Dünya Savaşı - 22.09.2020
Son dakika ekonomi: BIST100 yüzde 0.84 yükseldi, dolar 7.66 lirada
Gelen son dakika haberine göre Borsa İstanbul Endeksi (BIST100), 1,084 ve 1,097 puan arasında dalgalandığı Salı gününü yüzde 0.84 artışla 1,096.16 puanda tamamladı.
İkinci Dünya Savaşı - 22.09.2020
BBP Genel Başkanı Destici, Doğu Akdeniz konusunda önemli açıklamalarda bulundu
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, dış politikanın milli bir mesele olduğuna değinerek, "Biz Türk Milliyetçileri olarak hadiseye hep böyle baktık. Böyle bakmaya devam ediyoruz. İktidarda kimin olduğu önemli değil. Irak'ın kuzeyinden başlayıp, Suriye'nin kuzeyinden devam eden ve sonunda Libya'ya gelerek meşru hükümetle imzaladığımız bir Münhasır Ekonomik Bölge anlaşması var. Yunanistan başta olmak üzere, Mısır, İsrail ve onların arkasındaki küresel emperyalist güçler ve Avrupa Birliği'ni rahatsız etti. Her ülke anlaşmalar yapabilir ama konu Türkiye olduğunda Doğu Akdeniz'de Türkiye olmadan hedefleri var. Dışarıda bunu anlıyoruz ama içeride anlayamıyoruz. Libya'ya tezkere oylanıyor maalesef CHP ve HDP'nin başını çektiği İYİ Parti ve Saadet Partisi'nin de içinde olduğu Millet İttifakı buna hep birlikte 'Hayır' diyor. Asker göndermeye yine aynı şekilde 'Hayır' deniyor. 'Bizim ne işimiz var orada' dedikleri yerlerde binlerce kilometre öteden Fransa'nın, ABD'nin ne işi var. Bunları sorgulamayanlar Türkiye'ye soruyorlar. Biz oralarda olmazsak Antalya körfezine hapsolma gibi bir tehlikemiz var. Yunanistan, Türkiye ile boy ölçüşebilecek bir ülke değil ama arkasına Fransa'yı, Almanya'yı alarak Türkiye'ye karşı bir kuvvet gösterisinde bulunuyor ve Türkiye'nin hemen burnunun dibinde olan ve hem Lozan ile hem Paris Antlaşması ile silahsızlandırılması kayıt altına alınmış ve asker bulundurulmayacak adacıklara Yunanistan asker çıkartıyor, silah yığınağı yapıyor. Türkiye'nin bunu seyretmesi söz konusu değil. Daha öncesini konuşacaksak Lozan'dan başlamamız lazım. Lozan'da bu adalar neden İtalyanlara bırakılmış. Hadi Lozan'da ülke kurtarılmış, belli zorluklar vardı. İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra İtalyanlar on iki adalar başta olmak üzere adaları terk edip, İnönü döneminde onlara teklif ediliyor. Türkiye bunu kabul etmiyor. Biz ikinci Dünya Savaşı'nda yokuz diyor.
İkinci Dünya Savaşı - 22.09.2020
Tayvan liderinden askeri tatbikat yapan Çin'e tepki
Tayvan lideri Tsai Ing-wen, Çin'in Tayvan Boğazı yakınında düzenlediği askeri tatbikatın ardından bir askeri üssü ziyaret etti.
İkinci Dünya Savaşı - 22.09.2020
ANALİZ – Doğu Akdeniz geriliminde Almanya hangi rolü oynayacak?
Avrupa tarihinin geçtiğimiz bin yılı Frank Kralı Büyük Karl'ın (Şarlman) varisi olma iddiasındaki Almanlar ve Fransızlar arasındaki çekişmenin hikayesi olarak anlatılabilir.
İkinci Dünya Savaşı - 22.09.2020
ECB / Lagarde: Toparlanma hala belirsiz, dengesiz
Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde, "İkinci Dünya Savaşı'ndan bu yana en büyük ekonomik şok" diye nitelendirdiği Covid-19 krizinden çıkışın "hala belirsiz, aynı zamanda dengesiz ve yetersiz" olduğu uyarısı yaptı.
İkinci Dünya Savaşı - 22.09.2020
Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, İkinci Dünya Savaşı'ndan ders çıkarılmadığını söyledi
Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, BM'nin kurulmasının İkinci Dünya Savaşı'ndan trajik bir ders çıkarılması gerektiğinin sembolü olduğunu belirterek "Ancak Kırım'ın işgali ve Rusya'nın Donbas'taki saldırganlığı bu dersin çıkarılmadığını ispatlıyor.
İkinci Dünya Savaşı - 21.09.2020
CHP Sözcüsü Öztrak, MYK toplantısına ilişkin açıklama yaptı Açıklaması
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, "Türkiye Cumhuriyeti'nin en haklı davası olan Doğu Akdeniz meselesinde yalnız kaldık.
İkinci Dünya Savaşı - 21.09.2020
BM 75. Genel Kurul Başkanı Bozkır: "BM değişime ayak uydurmak zorunda"
Birleşmiş Milletler (BM) 75. Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkır, dünyanın BM'nin kurulduğu tarihten bu yana, tahayyül dahi edilemeyecek oranda değiştiğini ve örgütün kuruluş amacına hizmet etmeyi sürdürmesi için değişime ayak uydurmak zorunda olduğunu belirterek, "Gelin, arzuladığımız geleceğe...
İkinci Dünya Savaşı - 21.09.2020
Çin'den ABD'li müsteşarın Tayvan ziyaretine "Tayvan iç sorunumuzdur" tepkisi
Çin, ABD'nin Ekonomik Büyüme, Enerji ve Çevre İşlerinden Sorumlu Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Keith Krach'ın, egemenlik ihtilafı yaşadığı Tayvan'ı ziyaret etmesine tepki gösterdi.
İkinci Dünya Savaşı - 21.09.2020
Solomon Adaları'nda İkinci Dünya Savaşı'ndan kalma mühimmat patladı: 2 ölü
Güney Pasifik'teki Solomon Adaları'nda İkinci Dünya Savaşı'ndan kalma mühimmatın patlaması sonucu iki kişi hayatını kaybetti.
İkinci Dünya Savaşı - 19.09.2020
Cezayir, yeni Anayasa ile ülkedeki Fransız nüfuzunu kırmak istiyor
Cezayir Ulusal İnşa Hareketi Partisi Genel Sekreteri Ahmed ed-Dan, Anayasa değişikliği için yapılan tartışmalar sırasında "eski dönemde kaydedilen Fransız müdahalesinin ve nüfuzunun sınırlandırılmasını" talep ettiklerini söyledi.
İkinci Dünya Savaşı - 19.09.2020
İtalya'da halk anayasa referandumu için yarın sandığa gidecek
İtalya'da halk, parlamenter sayısının azaltılıp azaltılmamasını belirlemek için yarın ve pazartesi günü sandığa gidecek.
İkinci Dünya Savaşı - 19.09.2020
Japonya'da Abe'den tartışmalı tapınağa ziyaret
Japonya'da Abe Şinzo, başbakanlıktan istifa ettiğini bildirmek üzere tartışmalı Yasukuni tapınağını ziyaret ettiğini belirtti.
İkinci Dünya Savaşı - 18.09.2020
Çin'den ABD Dışişleri Müsteşarının Tayvan ziyaretine askeri tatbikatlı tepki
Çin'in ABD'nin Ekonomik Büyüme, Enerji ve Çevre İşlerinden Sorumlu Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Keith Krach'ın Tayvan'ı ziyareti sırasında Tayvan Boğazı yakınında askeri tatbikat başlattığı bildirildi.
İkinci Dünya Savaşı - 17.09.2020
ABD Dışişleri Müsteşarı Keith Krach üç günlük ziyaret için Tayvan'a gitti
ABD'nin Ekonomik Büyüme, Enerji ve Çevre İşlerinden Sorumlu Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Keith Krach'ın Tayvan'a düzenlediği üç günlük ziyaret başladı.
İkinci Dünya Savaşı - 17.09.2020
ABD'nin BM Daimi Temsilcisi Kraft, Tayvanlı yetkiliyle New York'ta bir araya geldi
ABD'nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Kelly Kraft, Çin ile egemenlik ihtilafı içindeki Tayvan'ın temsilcisiyle New York'ta bir araya geldi.
İkinci Dünya Savaşı - 16.09.2020
ABD donanma gücünü 355 geminin üzerine çıkaracak
ABD ile Çin arasında donanma konusunda rekabet kızışırken, ABD Savunma Bakanı Mark Esper, Amerikan donanmasının savunma bütçesindeki payını yüzde 11'den yüzde 13'e yükselteceklerini ve savaş gemisi sayısını 355'nin üzerine çıkaracaklarını açıkladı.
İkinci Dünya Savaşı - 16.09.2020
Son dakika haberleri! OECD: Kovid-19 nedeniyle ekonomide belirsizlik yüksek kalmaya devam ediyor
Son dakika gündem haberi... Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD), küresel ekonomik görünümün yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle son derece belirsiz kalmaya devam ettiğini belirterek, haziranda yüzde 6 olarak açıkladığı küresel ekonomide küçülme tahminini yüzde 4,5'e düşürdü.
İkinci Dünya Savaşı - 16.09.2020
Çin, Tayvan yakınlarındaki askeri tatbikatlarını savundu
Çin, geçen hafta Tayvan yakınlarında yürütülen askeri tatbikat ve devriye uçuşlarının, Ada yönetiminin bağımsızlık yanlısı adımlarına karşı "gerekli bir önlem" olduğunu savundu.
İkinci Dünya Savaşı - 16.09.2020
Ticaret Bakanı Pekcan'dan 'altın' mesajı
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "İlk 8 ayda altın ithalatımızda yüzde 153 artış var. 15.1 milyar dolarlık altın ithalatımız var. Dış ticaret açığımızın yüzde 40'ını altın ithalatımız gerçekleştirmektedir.
İkinci Dünya Savaşı - 15.09.2020
Vişegrad Grubu, AB liderlerine Belarus için "Marshall Planı" önerecek
Polonya Başbakanlık Ofis Başkanı Michal Dworczyk, Vişegrad Grubu olarak Belarus'taki siyasi krizin çözümü amacıyla AB liderlerine Belarus için "Marshall Planı" önerisinde bulunacaklarını açıkladı.
İkinci Dünya Savaşı - 15.09.2020
Çin, ABD'yi, Tayvan ile ekonomik görüşmelerde bulunmaması konusunda uyardı
Çin, ABD'yi, Tayvan ile üst düzey ekonomik görüşmelerde bulunmanın iki ülke ilişkilerine "ciddi zarar" verileceği konusunda uyardı.
İkinci Dünya Savaşı - 14.09.2020
Son dakika haberleri | Japonya'nın muhtemel başbakanı Suga, "halk için çalışan reform vizyonlu kabine" sözü verdi
Gelen son dakika haberlerine göre Japonya'da iktidardaki Liberal Demokrasi Partisi (LDP) liderliğine seçilmesinin ardından başbakanlık koltuğunu devralmasına kesin gözüyle bakılan Suga Yoşihide, önceki hükümetin reform ve serbestiyet politikalarını devam ettireceklerini belirterek, "halk için çalışan reform vizyonlu bir...
İkinci Dünya Savaşı - 14.09.2020
Fransa Merkez Bankası küçülme tahminini düşürdü
Fransa Merkez Bankası, ülke ekonomisine ilişkin bu yıl ve gelecek yıl için büyüme tahminlerini yukarı yönlü güncelledi.
İkinci Dünya Savaşı - 14.09.2020
Bergama'nın düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümü kutlandı
İzmir'in Bergama ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıl dönümü, törenlerle kutlandı.
İkinci Dünya Savaşı - 14.09.2020
84.Bergama Kermesi açılışı Kurtuluş günü etkinlikleri ile birlikte başladı
Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önerisiyle 1937 yılında başlayan ve bu yıl 84'üncüsü düzenlenen, Türkiye'nin ilk yerel festivali Bergama Kermesi açılışı, Bergama'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 98.'nci yıl dönümü çelenk sunma töreni ile birlikte başladı.
İkinci Dünya Savaşı - 11.09.2020
Son dakika haber! Danimarka Başbakanı Frederiksen sünnet yasağına karşı çıktı
Gelen son dakika haberine göre Danimarka Başbakanı Mette Frederiksen, Danimarka'da sünnete yasak getirilmesine karşı olduğunu bildirdi.
İkinci Dünya Savaşı - 10.09.2020
Tayvan Dışişleri Bakanlığı: Çin, hava sahamızı 2 günde 2 kez ihlal etti
Tayvan Dışişleri Bakanlığı, Çin savaş uçaklarının dün ve bugün Tayvan hava sahasını iki kez ihlal ettiğini bildirdi.
İkinci Dünya Savaşı - 10.09.2020
AA'dan Türkiye ve dünyanın 100 yılına ışık tutan önemli eser
Anadolu Ajansı (AA), Türkiye'nin ve dünyanın 100 yılına ışık tutmak için "Türkiye ve Dünyada 100 Yıl" prestij kitabını hazırladı.
İkinci Dünya Savaşı - 10.09.2020
Macron Fransası ve Doğu Akdeniz siyaseti
Arap Baharı olarak lanse edilen sosyal hareketin dünyayı ne denli etkileyeceğini tahmin etmek güçtü.
İkinci Dünya Savaşı - 09.09.2020
Fransa ve Yunanistan: Doğu Akdeniz'deki büyük hesaplaşmanın vekil aktörleri
Dünya siyasi haritasının çizilmesinde ve uluslararası sistemin yeniden şekillenmesinde oldukça etkili bir yere sahip olduğu son gelişen olaylara birlikte bir kez daha teyit edilen Akdeniz havzası ve onun kalpgahı durumundaki Doğu Akdeniz, jeopolitik-jeostratejik önemiyle tarihi rolünü oynuyor.
İkinci Dünya Savaşı - 08.09.2020
Çin'den ABD'li iki diplomata 'Tayvan ziyareti' yaptırımı
Çin'in ABD'li iki diplomata Tayvan'a yaptıkları ziyaret nedeniyle yaptırım uygulayacağı belirtildi.
İkinci Dünya Savaşı - 08.09.2020
Son dakika haberi | Almanya'da İkinci Dünya Savaşı'ndan kalma bomba patladı
Son dakika dünya haberi: Almanya'nın Münster kentinde yapılan inşaat çalışmaları sırasında İkinci Dünya Savaşı'ndan kalma 75 kilogramlık bomba patladı.
İkinci Dünya Savaşı - 08.09.2020
Ekonomist Uzunoğlu: "Pandemide, dünya ekonomilerinin yüzde 95'i küçüldü"
MERSİN (İHA) – Ekonomist Prof. Dr. Sadi Uzunoğlu, korona virüs pandemisi nedeniyle dünya ekonomisinin büyük bir darbe yediğini, dünya ekonomilerinin yüzde 95'inin küçüldüğünü belirterek, Türkiye ekonomisinin de bu süreçten çok olumsuz etkilendiğini söyledi.
İkinci Dünya Savaşı - 08.09.2020
Yapı Kredi 76. yılını kutluyor
Yapı Kredi Üst Yöneticisi (CEO) Gökhan Erün, Yapı Kredi olarak 76 yılda en büyük önceliklerinin her zaman topluma ve ülke ekonomisine destek sağlamak olduğunu belirterek, "Bundan sonraki süreçte de artan ihtiyaçlar doğrultusunda sorumluluk almaktan çekinmeyerek ülkemize hizmet etmeye ve...
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
İkinci Dünya Savaşı Haberleri | İkinci Dünya Savaşı Haber - Haberler - Sayfa 9 - İkinci Dünya Savaşı haberleri, son dakika ikinci dünya savaşı haber ve gelişmeleri burada. Storie Alfa Romeo'da yeni perde: 156 efsanesi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.5.2021 12:30:56. #1.14#

title