İkinci Dünya Savaşı Haberleri

İkinci Dünya Savaşı haber, İkinci Dünya Savaşı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

İkinci Dünya Savaşı - 10.10.2020
Tayvan lideri Tsai Çin ile gerilimin düşmesini umuyor
Tayvan lideri Tsai Ing-wen, Pekin yönetiminin, endişelerine kulak vermesi ve yaklaşımını değiştirmesi halinde Çin ile yaşanan gerilimin düşmesini umduğunu söyledi.
İkinci Dünya Savaşı - 08.10.2020
Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi'nin 68. Olağan Mali Genel Kurulu yapıldı
Torku markalı ürünlerin üreticisi Konya Şeker ve Anadolu Birlik Holding bünyesindeki 45 üretim tesisi iştirakleri arasında yer alan Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi'nin 68. Olağan Mali Genel Kurulu Konya Şeker Fabrikasında yapıldı.
İkinci Dünya Savaşı - 06.10.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Camiler ve Din Görevlileri Haftası programında konuştu: (2)
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un İslamiyetle ilgili sözlerine ilişkin, "Fransız Devlet Başkanı olarak İslam'ın yapılandırılmasından bahsetmesi hadsizliktir, edepsizliktir.
İkinci Dünya Savaşı - 03.10.2020
Merkez Bankası 89 yaşında
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), bugün 89'uncu kuruluş yıl dönümünü kutluyor.
İkinci Dünya Savaşı - 03.10.2020
Doğu ve Batı Almanya'nın birleşmesinin 30. yılı
Almanya Başbakanı Angela Merkel, iki Almanya'nın birleşmesinin 30. yılında "Doğu ve Batı'da yaşayanlara daha fazla birliktelik" çağrısında bulundu.
İkinci Dünya Savaşı - 02.10.2020
Alman yeniden birleşmesinin 30. yılında "ostalji"
Günümüzde Almanya'nın karşı karşıya olduğu en derin problemlerden biri Doğu ve Batı Almanya'nın bütünleşme sürecidir.
İkinci Dünya Savaşı - 28.09.2020
TBMM Başkanı Şentop, "Uluslararası Deniz Hukuku ve Doğu Akdeniz Sempozyumu"nda konuştu: (2)
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Doğu Akdeniz meselesine ilişkin, "Türkiye, kendi haklarını aradığı kadar, bu alanda ve sahada, adil bir paylaşımın, hakça bir dağılımın olmazsa olmaz bir barış zemininde gerçekleşmesi için vardır.
İkinci Dünya Savaşı - 28.09.2020
Storie Alfa Romeo web serisi 156 modeli ile sürüyor
Bu durum ikinci dünya savaşının sonunda Alfa Romeo mühendislerini harekete geçirdi.
İkinci Dünya Savaşı - 27.09.2020
Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Genel Kurulu yapıldı
Torku markalı ürünlerin üreticisi Konya Şeker ve Anadolu Birlik Holding bünyesindeki 45 üretim tesisi iştirakleri arasında yer alan Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi'nin 68. Olağan Mali Genel Kurulu yapıldı.
İkinci Dünya Savaşı - 23.09.2020
Son dakika haberi! Almanya'da tüketici güveni, Kovid-19'a rağmen istikrar kazanıyor
Son dakika haberlerine göre Almanya'da eylül için eksi 1,7 puan olarak ölçülen Tüketici Güven Endeksi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında vaka sayısının artmasına karşın ekim ayı için 0,1 puan artarak eksi 1,6'ya yükseldi.
İkinci Dünya Savaşı - 22.09.2020
Son dakika ekonomi: BIST100 yüzde 0.84 yükseldi, dolar 7.66 lirada
Gelen son dakika haberine göre Borsa İstanbul Endeksi (BIST100), 1,084 ve 1,097 puan arasında dalgalandığı Salı gününü yüzde 0.84 artışla 1,096.16 puanda tamamladı.
İkinci Dünya Savaşı - 22.09.2020
BBP Genel Başkanı Destici, Doğu Akdeniz konusunda önemli açıklamalarda bulundu
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, dış politikanın milli bir mesele olduğuna değinerek, "Biz Türk Milliyetçileri olarak hadiseye hep böyle baktık. Böyle bakmaya devam ediyoruz. İktidarda kimin olduğu önemli değil. Irak'ın kuzeyinden başlayıp, Suriye'nin kuzeyinden devam eden ve sonunda Libya'ya gelerek meşru hükümetle imzaladığımız bir Münhasır Ekonomik Bölge anlaşması var. Yunanistan başta olmak üzere, Mısır, İsrail ve onların arkasındaki küresel emperyalist güçler ve Avrupa Birliği'ni rahatsız etti. Her ülke anlaşmalar yapabilir ama konu Türkiye olduğunda Doğu Akdeniz'de Türkiye olmadan hedefleri var. Dışarıda bunu anlıyoruz ama içeride anlayamıyoruz. Libya'ya tezkere oylanıyor maalesef CHP ve HDP'nin başını çektiği İYİ Parti ve Saadet Partisi'nin de içinde olduğu Millet İttifakı buna hep birlikte 'Hayır' diyor. Asker göndermeye yine aynı şekilde 'Hayır' deniyor. 'Bizim ne işimiz var orada' dedikleri yerlerde binlerce kilometre öteden Fransa'nın, ABD'nin ne işi var. Bunları sorgulamayanlar Türkiye'ye soruyorlar. Biz oralarda olmazsak Antalya körfezine hapsolma gibi bir tehlikemiz var. Yunanistan, Türkiye ile boy ölçüşebilecek bir ülke değil ama arkasına Fransa'yı, Almanya'yı alarak Türkiye'ye karşı bir kuvvet gösterisinde bulunuyor ve Türkiye'nin hemen burnunun dibinde olan ve hem Lozan ile hem Paris Antlaşması ile silahsızlandırılması kayıt altına alınmış ve asker bulundurulmayacak adacıklara Yunanistan asker çıkartıyor, silah yığınağı yapıyor. Türkiye'nin bunu seyretmesi söz konusu değil. Daha öncesini konuşacaksak Lozan'dan başlamamız lazım. Lozan'da bu adalar neden İtalyanlara bırakılmış. Hadi Lozan'da ülke kurtarılmış, belli zorluklar vardı. İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra İtalyanlar on iki adalar başta olmak üzere adaları terk edip, İnönü döneminde onlara teklif ediliyor. Türkiye bunu kabul etmiyor. Biz ikinci Dünya Savaşı'nda yokuz diyor.
İkinci Dünya Savaşı - 22.09.2020
Tayvan liderinden askeri tatbikat yapan Çin'e tepki
Tayvan lideri Tsai Ing-wen, Çin'in Tayvan Boğazı yakınında düzenlediği askeri tatbikatın ardından bir askeri üssü ziyaret etti.
İkinci Dünya Savaşı - 22.09.2020
ANALİZ – Doğu Akdeniz geriliminde Almanya hangi rolü oynayacak?
Avrupa tarihinin geçtiğimiz bin yılı Frank Kralı Büyük Karl'ın (Şarlman) varisi olma iddiasındaki Almanlar ve Fransızlar arasındaki çekişmenin hikayesi olarak anlatılabilir.
İkinci Dünya Savaşı - 22.09.2020
ECB / Lagarde: Toparlanma hala belirsiz, dengesiz
Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde, "İkinci Dünya Savaşı'ndan bu yana en büyük ekonomik şok" diye nitelendirdiği Covid-19 krizinden çıkışın "hala belirsiz, aynı zamanda dengesiz ve yetersiz" olduğu uyarısı yaptı.
İkinci Dünya Savaşı - 22.09.2020
Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, İkinci Dünya Savaşı'ndan ders çıkarılmadığını söyledi
Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, BM'nin kurulmasının İkinci Dünya Savaşı'ndan trajik bir ders çıkarılması gerektiğinin sembolü olduğunu belirterek "Ancak Kırım'ın işgali ve Rusya'nın Donbas'taki saldırganlığı bu dersin çıkarılmadığını ispatlıyor.
İkinci Dünya Savaşı - 21.09.2020
CHP Sözcüsü Öztrak, MYK toplantısına ilişkin açıklama yaptı Açıklaması
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, "Türkiye Cumhuriyeti'nin en haklı davası olan Doğu Akdeniz meselesinde yalnız kaldık.
İkinci Dünya Savaşı - 21.09.2020
BM 75. Genel Kurul Başkanı Bozkır: "BM değişime ayak uydurmak zorunda"
Birleşmiş Milletler (BM) 75. Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkır, dünyanın BM'nin kurulduğu tarihten bu yana, tahayyül dahi edilemeyecek oranda değiştiğini ve örgütün kuruluş amacına hizmet etmeyi sürdürmesi için değişime ayak uydurmak zorunda olduğunu belirterek, "Gelin, arzuladığımız geleceğe...
İkinci Dünya Savaşı - 21.09.2020
Çin'den ABD'li müsteşarın Tayvan ziyaretine "Tayvan iç sorunumuzdur" tepkisi
Çin, ABD'nin Ekonomik Büyüme, Enerji ve Çevre İşlerinden Sorumlu Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Keith Krach'ın, egemenlik ihtilafı yaşadığı Tayvan'ı ziyaret etmesine tepki gösterdi.
İkinci Dünya Savaşı - 21.09.2020
Solomon Adaları'nda İkinci Dünya Savaşı'ndan kalma mühimmat patladı: 2 ölü
Güney Pasifik'teki Solomon Adaları'nda İkinci Dünya Savaşı'ndan kalma mühimmatın patlaması sonucu iki kişi hayatını kaybetti.
İkinci Dünya Savaşı - 19.09.2020
Cezayir, yeni Anayasa ile ülkedeki Fransız nüfuzunu kırmak istiyor
Cezayir Ulusal İnşa Hareketi Partisi Genel Sekreteri Ahmed ed-Dan, Anayasa değişikliği için yapılan tartışmalar sırasında "eski dönemde kaydedilen Fransız müdahalesinin ve nüfuzunun sınırlandırılmasını" talep ettiklerini söyledi.
İkinci Dünya Savaşı - 19.09.2020
İtalya'da halk anayasa referandumu için yarın sandığa gidecek
İtalya'da halk, parlamenter sayısının azaltılıp azaltılmamasını belirlemek için yarın ve pazartesi günü sandığa gidecek.
İkinci Dünya Savaşı - 19.09.2020
Japonya'da Abe'den tartışmalı tapınağa ziyaret
Japonya'da Abe Şinzo, başbakanlıktan istifa ettiğini bildirmek üzere tartışmalı Yasukuni tapınağını ziyaret ettiğini belirtti.
İkinci Dünya Savaşı - 18.09.2020
Çin'den ABD Dışişleri Müsteşarının Tayvan ziyaretine askeri tatbikatlı tepki
Çin'in ABD'nin Ekonomik Büyüme, Enerji ve Çevre İşlerinden Sorumlu Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Keith Krach'ın Tayvan'ı ziyareti sırasında Tayvan Boğazı yakınında askeri tatbikat başlattığı bildirildi.
İkinci Dünya Savaşı - 17.09.2020
ABD Dışişleri Müsteşarı Keith Krach üç günlük ziyaret için Tayvan'a gitti
ABD'nin Ekonomik Büyüme, Enerji ve Çevre İşlerinden Sorumlu Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Keith Krach'ın Tayvan'a düzenlediği üç günlük ziyaret başladı.
İkinci Dünya Savaşı - 17.09.2020
ABD'nin BM Daimi Temsilcisi Kraft, Tayvanlı yetkiliyle New York'ta bir araya geldi
ABD'nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Kelly Kraft, Çin ile egemenlik ihtilafı içindeki Tayvan'ın temsilcisiyle New York'ta bir araya geldi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: İkinci Dünya Savaşı Haberleri | İkinci Dünya Savaşı Haber - Haberler - Sayfa 8 - İkinci Dünya Savaşı haberleri, son dakika ikinci dünya savaşı haber ve gelişmeleri burada. Koronavirüs kısıtlamalarında karbon emisyonları daha önce görülmemiş düzeyde azaldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 9.5.2021 11:33:12. #1.14#

title