İkinci Dünya Savaşı Haberleri

İkinci Dünya Savaşı haber, İkinci Dünya Savaşı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

İkinci Dünya Savaşı - 03.12.2020
Son dakika haberi: BM Genel Kurul Başkanı Bozkır, Antalya Diplomasi Forumu'nda "çok taraflılık" mesajı verdi Açıklaması
Son dakika gündem haberi... Birleşmiş Milletler (BM) 75. Genel Kurul Başkanı Büyükelçi Volkan Bozkır, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla hiçbir devletin tek başına mücadele edemeyeceğini belirterek tüm ülkeleri bu küresel illeti ele almak için çok uluslu sistem içinde çalışmaya davet etti.
İkinci Dünya Savaşı - 03.12.2020
Japonya'dan kuzeyindeki Kuril Adaları'na füze savunma sistemi konuşlandıran Rusya'ya sert tepki
Japonya kuzeyindeki Kuril Adaları'na füze savunma sistemi konuşlandıran Rusya'ya protesto notası gönderdi.
İkinci Dünya Savaşı - 02.12.2020
Son dakika haber | Fransa'nın Senegalli askerlere yaptığı Thiaroye Katliamı'nın üzerinden 76 yıl geçti
Son dakika haberlerine göre Fransa'nın İkinci Dünya Savaşı'ndan dönen Senegalli askerlere 1 Aralık 1944'te yaptığı Thiaroye Katliamı'nın üzerinden 76 yıl geçse de katliamda tam olarak kaç askerin öldürüldüğü hala bilinmiyor.
İkinci Dünya Savaşı - 01.12.2020
Rusya, Kuril Adaları'na ilk defa S-300 konuşlandırdı
Rusya'nın, Japonya sınırına yakın Kuril Adaları'na ilk defa S-300 hava savunma sistemleri konuşlandırdığı bildirildi.
İkinci Dünya Savaşı - 29.11.2020
Haftanın tarihine bakış
Cumhuriyet döneminin ilk kağıt paraları, 5 Aralık 1927'de tedavüle çıkarıldı.
İkinci Dünya Savaşı - 29.11.2020
Son dakika haberi: Roma kulübünün tesislerinde İkinci Dünya Savaşı'ndan kalma bombalar bulundu
Roma Kulübü sosyal paylaşım sitesi Instagram üzerinden, İtalyan ordusuna bağlı bomba imha ekiplerinin Trigoria tesislerinde bombaları çıkartırken çekilen bir fotoğraf paylaşılırken, "Her gün göremeyeceğiniz türden bir şey. Kulübün antrenman tesisleri Trigoria'da geçmişi ikinci Dünya Savaşı'na dayanan bir grup bombayı güvenli ve başarılı şekilde çıkardılar.
İkinci Dünya Savaşı - 26.11.2020
Çamerya: Dinmeyen yaranın ansiklopedisi
Arnavutların kendi topraklarındaki refahı adına Osmanlı Devleti'nin varlığının kritik önemi, Osmanlı'nın dağılma süreciyle çok derinden hissedilmeye başlanmıştı.
İkinci Dünya Savaşı - 25.11.2020
Son dakika haberleri... Cumhurbaşkanı Erdoğan, 36. İSEDAK Toplantısı Açılış Oturumu'nda konuştu Açıklaması
Son dakika gündem haberi: Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Hukuk ve demokrasi içinde uluslararası platformları da kullanarak Batı'yı veba gibi saran kültürel ırkçılıkla mücadele etmek durumundayız. Hiç şüphesiz bunun yolu da güç birliği yapmamızdan geçiyor.
İkinci Dünya Savaşı - 25.11.2020
Son dakika... Erdoğan: "İkinci Dünya Savaşı öncesinde Avrupa'daki Musevilere karşı yürütülen linç ve nefret kampanyasının aynısına Müslümanlar muhatap olmaktadır."
Son dakika haberlerine göre Erdoğan: "İkinci Dünya Savaşı öncesinde Avrupa'daki Musevilere karşı yürütülen linç ve nefret kampanyasının aynısına Müslümanlar muhatap olmaktadır.
İkinci Dünya Savaşı - 24.11.2020
Tayvan'da ilk yerli denizaltı üretimi başladı
Tayvan, Çin'in hızla modernleşen ordusu karşısında adanın savunmasını güçlendirmek için uzun süredir tartışılan denizaltı üretimi projesini resmen başlattı.
İkinci Dünya Savaşı - 22.11.2020
Haftanın tarihine bakış
Millet Mekteplerinin 1928'deki açılış ve Atatürk'e başöğretmenlik unvanı veriliş tarihi olan 24 Kasım, 1981'den bu yana Öğretmenler Günü olarak kutlanıyor.
İkinci Dünya Savaşı - 21.11.2020
ABD, Tayvan ile ekonomik diyalog anlaşması imzaladı
ABD, Tayvan ile ekonomik iş birliğini arttırmak üzere 5 yıl süreli diyalog mekanizması kurmayı öngören bir anlaşma imzaladı.
İkinci Dünya Savaşı - 19.11.2020
Trump sonrası ABD-AB ilişkilerini nasıl bir gelecek bekliyor?
HACI MEHMET BOYRAZ/AHMET KARAFİL- Göreve başladığı 2016 yılından itibaren "Önce Amerika" (America First) stratejisi doğrultusunda birçok alanda korumacı politikalara yönelen ABD Başkanı Donald Trump'ın görev süresi, 2020 seçimlerini en büyük rakibi Demokrat Partili Joe Biden'a kaybetmesiyle...
İkinci Dünya Savaşı - 18.11.2020
Avrupa'daki çifte standart İslamofobiyi artırıyor
Batılı ülkelerde İslam'a ve Müslümanlara yönelik çifte standart devam ederken, İslam ve Müslüman karşıtı nefret dalgası İslamofobi olgusu da son dönemde tehlikeli boyutlara ulaştı.
İkinci Dünya Savaşı - 18.11.2020
Balet ve koreograf Tan Sağtürk: "Sanat öyle bir şey ki savaşta bile devam ediyor"
Devlet Opera ve Balesi koreografı Tan Sağtürk, "Stüdyoda çalışmalarımızı sürdürmeli mi, yoksa evimize çekilip beklememiz mi gerekir? Farklı düşünceler oldu fakat sanat öyle bir şey ki savaşta bile devam ediyor.
İkinci Dünya Savaşı - 17.11.2020
AA'nın yeni analiz kitabı "Avrupa'nın Kimlik Krizi" raflarda
Anadolu Ajansı Yayınlarınca hazırlanan Analizler Serisi'nin dördüncü kitabı "Avrupa'nın Kimlik Krizi" raflarda yerini aldı.
İkinci Dünya Savaşı - 17.11.2020
Dışişleri Bakanlığı, UNESCO'nun kuruluşunun 75. yılını kutladı
Dışişleri Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO)'nun kuruluşunun 75. yıl dönümü sebebiyle bir kutlama mesajı yayınladı.
İkinci Dünya Savaşı - 16.11.2020
ABD'nin son popülist-realist başkanı Trump mı?
Amerikan halkı 2016 yılında ulusal alanda popülist, uluslararası alanda ise realist siyaset takip eden bir başkanı iktidara getirdi.
İkinci Dünya Savaşı - 16.11.2020
Dayton'ı anlamak için muhayyel bir Amerikan İç Savaşı okuması
Yaklaşık iki yıl önce, ziyaretimize gelen bir grup Amerikalı öğrenciye ülkemin karmaşık siyasi sistemini izah etmeye uğraşıyordum. "Siyasi sisteminiz neden bu kadar karmaşık?", "Siz ne diye birbirinizle geçinemiyorsunuz ki?" gibi sorulara muhatap oluyordum.
İkinci Dünya Savaşı - 16.11.2020
Dışişleri Bakanlığı, UNESCO'nun 75. kuruluş yıl dönümünü kutladı
Dışişleri Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütünün (UNESCO) 75. kuruluş yıl dönümünü tebrik etti.
İkinci Dünya Savaşı - 12.11.2020
Türkiye ve AB arasındaki Şehir Eşleştirme Zirvesi başladı
Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği (AB) Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı, Türkiye-AB arasındaki yerelden kaynaklanan iş birliğinin, Türkiye'nin AB'ye üyelik sürecine destek olacağını belirtti.
İkinci Dünya Savaşı - 11.11.2020
Çin: ABD'yi Tayvan ile her türlü resmi teması durdurmaya çağırıyoruz
Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Vang Vınbin, ABD ve Tayvan'ın gelecek hafta düzenleyeceği ekonomik diyalog toplantısına karşı çıktıklarını belirterek, ABD'ye Tayvan ile her türlü resmi teması durdurma çağrısı yaptı.
İkinci Dünya Savaşı - 10.11.2020
Yenilenebilir enerjide salgına rağmen rekor büyüme
Dünyada bu yıl yenilenebilir enerji, devreye alınan 198 gigavatlık yeni kapasiteyle Kovid-19'a rağmen yüzde 4 artışla rekor büyümeye imza atacak.
İkinci Dünya Savaşı - 09.11.2020
Son Dakika | Cumhurbaşkanı Erdoğan, 12. Büyükelçiler Konferansı'nda konuştu: (2)
Son dakika haber... Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin İkinci Dünya Savaşı ve Soğuk Savaş sonrasında önüne açılan fırsat pencerelerini değerlendiremediğini belirterek, "Ülkemize ve milletimize yeni pişmanlıklar yaşatmamakta kararlıyız.
İkinci Dünya Savaşı - 09.11.2020
ABD donanmasından bir grup bahriyeli, Tayvan donanmasına eğitim verecek
ABD Deniz Piyade Kolordusu'ndan bir grup denizcinin, Tayvan Deniz Kuvvetleri askerlerine hücumbot ve süratli devriye botlarıyla yapılan sızma operasyonları konusunda eğitim vereceği bildirildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: İkinci Dünya Savaşı Haberleri | İkinci Dünya Savaşı Haber - Haberler - Sayfa 6 - İkinci Dünya Savaşı haberleri, son dakika ikinci dünya savaşı haber ve gelişmeleri burada. Fransa saflarında savaşan Senegalli nişancılar anıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 11.5.2021 11:21:21. #1.15#

title