İkinci Dünya Savaşı Haberleri

İkinci Dünya Savaşı haber, İkinci Dünya Savaşı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

İkinci Dünya Savaşı - 17.03.2021
Türkiye'den Auschwitz-Birkenau Vakfına 30 bin avroluk destek
Türkiye, Auschwitz-Birkenau Anıt ve Müzesi'ne kalıcı desteğinin bir göstergesi olarak, Auschwitz-Birkenau Vakfına mali destekte bulundu.
İkinci Dünya Savaşı - 17.03.2021
Son dakika haberleri! Tayvan, Çin tehdidine karşı Güney Çin Denizi'ndeki askeri varlığını artırdı
Gelen son dakika haberine göre Tayvan Savunma Bakanı Chiu Kuo-cheng, Çin tehdidine karşı Güney Çin Denizi'nde ve Itu Aba Adası'nda askeri varlıklarını artırdıklarını açıkladı.
İkinci Dünya Savaşı - 15.03.2021
Almanya'dan Rusya'ya "Kırım'ı Ukrayna'ya iade et" çağrısı
Almanya 7 yıl önce Rusya tarafından ilhak edilen Kırım'ın Ukrayna'ya iade edilmesini istedi.
İkinci Dünya Savaşı - 11.03.2021
Son dakika haberleri... Dünya ekonomisi, salgının birinci yılında yaralarını sarmaya çalışıyor
Son dakika ekonomi haberine göre BAHATTİN GÖNÜLTAŞ/DİLARA ZENGİN - Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının etkisiyle geçen yıl yüzde 3,4 daralan küresel ekonomi, yaralarını sarma ve toparlanma mücadelesini sürdürüyor.
İkinci Dünya Savaşı - 04.03.2021
Son dakika haberleri... Dünya genelinde en az 840 gazeteci Kovid-19'dan öldü
Son dakika habere göre İsviçre'nin Cenevre kenti merkezli sivil toplum kuruluşu Press Emblem Campaign (PEC), son 1 yılda 68 ülkeden en az 840 gazetecinin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle yaşamını yitirdiğini, bunun İkinci Dünya Savaşı'ndan bu yana medyadaki en ağır kayıp olduğunu bildirdi.
İkinci Dünya Savaşı - 03.03.2021
NATO'dan "stratejik özerklik" hedefleyen AB'ye "stratejik dayanışma" önerisi
NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, savunmasında ABD'ye bağımlılığını azaltıp "stratejik olarak özerk" olmak isteyen Avrupa Birliği'ne (AB) bu hedef yerine "stratejik dayanışma" önerisinde bulundu.
İkinci Dünya Savaşı - 02.03.2021
Son dakika... Küresel karbon emisyonları ekonomik toparlanmayla yeniden artışa geçti
Son dakika haberler: Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının yayılmasını önlemek için uygulanan kısıtlamalar sonucu ekonomik aktivite yavaşlayınca 2020'de yüzde 5,9 ile İkinci Dünya Savaşı'ndan beri en büyük düşüşü yaşayan karbon emisyonları, ekonomik toparlanmanın başlamasıyla yeniden alarm verdi.
İkinci Dünya Savaşı - 01.03.2021
Kaşıkçı raporu sonrası Muhammed bin Selman'ın siyasi geleceği
Trump yönetiminin, ABD-Suudi Arabistan ilişkilerini ve özellikle de Veliaht Prens Muhammed bin Selman'ı korumak için açıklamaktan kaçındığı ABD istihbarat birimleri tarafından iki yıl önce hazırlanan Cemal Kaşıkçı raporunu, Joe Biden Cuma günü nihayet açıkladı.
İkinci Dünya Savaşı - 01.03.2021
Son dakika haberi... Güney Kore Devlet Başkanı Moon: "Hükümetimiz, Japon hükümetiyle her an görüşmeye ve diyalog kurmaya hazır"
Son dakika gündem haberi: Güney Kore Devlet Başkanı Moon Jae-in, Japonya ile diyalog kurmaya hazır olduklarını belirterek geçmişteki ayrılıkların ikili ilişkilerin geleceğini engellememesi gerektiğini söyledi.
İkinci Dünya Savaşı - 28.02.2021
Haftanın tarihine bakış
Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulmasının ardından Meclisin 3 Mart 1924'te kabul ettiği yasayla hilafet kaldırıldı.
İkinci Dünya Savaşı - 26.02.2021
Yazısız karikatürün öncülerinden Cemal Nadir Güler
"Amcabey", "Efruz Bey", "Dalkavuk", "Akla Kara" ve "Yeni Zengin" tiplemelerini karikatürseverlerle tanıştıran, çağdaş karikatürün öncü ismi Cemal Nadir Güler'in vefatının üzerinden 74 yıl geçti.
İkinci Dünya Savaşı - 24.02.2021
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Aksoy: "Struma gemisinde hayatını kaybedenleri saygıyla anıyoruz"
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, II. Dünya Savaşı'nda Yahudi mültecileri taşıyan "Struma" adlı geminin bir Sovyet denizaltısı tarafından batırılması sonucu hayatını kaybeden 768 kişiyi saygıyla andığını ifade etti.
İkinci Dünya Savaşı - 24.02.2021
Marmara Denizi'nde 79 yıl önce batan Kurtuluş gemisi anısına tören yapıldı
Balıkesir'de, 79 yıl önce Marmara Adası kuzey sahilinde Saraylar Mahallesi açığında batan Kurtuluş gemisi anısına tören düzenlendi.
İkinci Dünya Savaşı - 23.02.2021
ABD'de Kovid-19'tan hayatını kaybedenler anısına tören
ABD Başkanı Joe Biden, ABD'de koronavirüsten (Covid-19) ölenlerin sayısının yarım milyonu geçmesinin ardından hayatını kaybedenler için Beyaz Saray'da tören düzenledi.
İkinci Dünya Savaşı - 22.02.2021
Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Göç: Önümüzdeki Yirmi Yılın Projeksiyonu ve Ötesi" Konferansında konuştu: (1)
Gelen son dakika haberlerine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Maddi imkanları bizden kat ve kat fazla olan ülkeler, mültecileri toplama kamplarına mahkum ederken, biz bu insanlarla ekmeğimizi paylaştık." dedi.
İkinci Dünya Savaşı - 17.02.2021
İtalya'da Draghi hükümeti güvenoyu sınavında
İtalya Başbakanı Mario Draghi, yeni kurulan hükümetinin hem reformlar yapacağını hem de ülkeyi salgın krizinden çıkarmak için çalışacağını söyledi.
İkinci Dünya Savaşı - 16.02.2021
Hollanda ekonomisi 2020'de yüzde 3,8 küçüldü
Hollanda ekonomisi 2020 yılında yüzde 3,8 daralarak, İkinci Dünya Savaşı'ndan bu yana en büyük daralmayı yaşadı.
İkinci Dünya Savaşı - 16.02.2021
Son dakika haberi... Rusya-AB münasebetleri: "Barış istiyorsan savaşa hazırlan"
Son dakika haber: Geçtiğimiz günlerde Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Avrupa Birliği'nin Rusya ekonomisini olumsuz etkileyebilecek ek yaptırımlar kararı aldığı takdirde AB ile münasebetleri sonlandırmaya hazır olduklarını dile getirdi.
İkinci Dünya Savaşı - 15.02.2021
Kafkasya'nın barış ve işbirliği bölgesi olma fırsatı değerlendirilecek mi?
Azerbaycan ile Ermenistan arasında 27 Eylül 2020'de başlayıp 10 Kasım 2020'de sona eren 44 günlük savaş sadece Karabağ sorununun değil, genel olarak Güney Kafkasya'nın, muhtemelen Avrasya'nın ve belki de —çok iddialı gibi gözükebilir ama— dünyanın geleceğinin şekillenmesi açısından çok...
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
İkinci Dünya Savaşı Haberleri | İkinci Dünya Savaşı Haber - Haberler - Sayfa 3 - İkinci Dünya Savaşı haberleri, son dakika ikinci dünya savaşı haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haberi! Uludağ Ekonomi Zirvesi - Ticaret Bakan Yardımcısı Gonca Yılmaz Batur.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 19.5.2021 05:08:28. #1.14#

title