İkinci Dünya Savaşı Haberleri

İkinci Dünya Savaşı haber, İkinci Dünya Savaşı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

İkinci Dünya Savaşı - 09.04.2021
Koç Holding'in 57. Olağan Genel Kurulu gerçekleşti
Koç Holding'in 57. Olağan Genel Kurulu, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Koç, Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi İpek Kıraç, Koç Holding Üst Yöneticisi (CEO) Levent Çakıroğlu, Koç Holding üst yönetimi ve hissedarların katılımıyla Nakkaştepe'deki Holding merkezinde gerçekleşti.
İkinci Dünya Savaşı - 09.04.2021
Son dakika haber... Çinli insan hakları grubu, küresel silahlı çatışmaların yüzde 81'ini ABD'nin başlattığını savundu
Son dakika haberleri... Çin İnsan Hakları Çalışmaları Grubu (CSHRS), dünyada meydana gelen silahlı çatışmaların yüzde 81'ine ABD'nin yol açtığını iddia etti.
İkinci Dünya Savaşı - 09.04.2021
Fransa'da devlet adamlarını yetiştiren 75 yıllık kurum kapanıyor
Fransa'da çok sayıda "üst düzey" devlet yöneticisinin mezun olduğu 75 yıllık Ulusal Yönetim Okulunun (ENA) kapatılması kararı alındı.
İkinci Dünya Savaşı - 08.04.2021
Tayvan Dışişleri Bakanı Wu: "Çin'in saldırması durumda son güne kadar kendimizi savunacağız"
Tayvan Dışişleri Bakanı Joseph Wu, Çin'in saldırması durumunda, "son güne kadar" kendilerini savunacaklarını söyledi.
İkinci Dünya Savaşı - 08.04.2021
Hitler'in suç işlemediğini savunan Güney Afrikalı akademisyen hakkında soruşturma
Güney Afrika Cumhuriyeti'nde, dersinde Nazi lideri Adolf Hitler'in "suç işlemediğini" söyleyen akademisyen hakkında soruşturma başlatıldı.
İkinci Dünya Savaşı - 08.04.2021
Çin, ABD'ye ait savaş gemisinin Tayvan Boğazı'ndan geçişini protesto etti
Çin, ABD donanmasına ait "USS John S. McCain" muhrip gemisinin Tayvan Boğazı'ndan geçmesini protesto etti.
İkinci Dünya Savaşı - 07.04.2021
Tayvan Dışişleri Bakanı Wu: "Çin Tayvanlılara karışık sinyaller gönderiyor"
Tayvan Dışişleri Bakanı Josep Wu, Çin'in Tayvan'daki tren kazasında hayatını kaybedenler için başsağlığı dilerken bölgede askeri tatbikatlarını sürdürmesinin Tayvanlılara "karışık sinyaller" göndermek anlamına geldiğini vurguladı.
İkinci Dünya Savaşı - 07.04.2021
Köln'de İkinci Dünya Savaşı'ndan kalma bomba imha edildi
Almanya'nın Köln kentinde bulunan, İkinci Dünya Savaşı'ndan kalma patlamamış bomba etkisiz hale getirildi.
İkinci Dünya Savaşı - 06.04.2021
Kılıçdaroğlu, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu (2)
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Diyorlar ya 'CHP gelse acaba memleketi yönetir mi?' Bal gibi yönetir.
İkinci Dünya Savaşı - 06.04.2021
Çin iki uçak gemisiyle Tayvan yakınlarında tatbikat düzenliyor
Çin'in, Tayvan'a yakın sularda iki uçak gemisiyle askeri tatbikat düzenlediği bildirildi.
İkinci Dünya Savaşı - 06.04.2021
Saraybosna'nın müdafaasında hayatlarını kaybedenler Şehir Günü'nde anıldı
Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'nın 6 Nisan 1945'te Nazi işgalinden kurtarılması vesilesiyle kutlanan Şehir Günü'nde, tarihte şehrin müdafaası için canlarını feda eden kurbanlar anıldı.
İkinci Dünya Savaşı - 05.04.2021
Son dakika politika: Cumhurbaşkanı Erdoğan Değerlendirme Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulundu: (2)
Gelen son dakika haberine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Montrö Sözleşmesi'nden çıkmayla ilgili halihazırda ne bir çalışmamız ne de böyle bir niyetimiz vardır ama gelecekte bu ihtiyaç ortaya çıkarsa ülkemizi daha iyisine kavuşturmak üzere her sözleşmeyi gözden geçirmekten de çekinmeyiz.
İkinci Dünya Savaşı - 04.04.2021
NATO'nun kuruluşunun 72. yıl dönümü kutlanıyor
NATO'nun kuruluşunun 72. yıl dönümü nedeniyle müttefik ülkeler kutlama mesajları yayımlayarak birlik vurgusu yaptı.
İkinci Dünya Savaşı - 01.04.2021
İHH Kütahya'dan "Doğu Türkistan" açıklaması
Doğu Türkistan'ın, nesli yok edilen milletlerden biri olma yolunda olduğuna dikkati çeken Aydoğdu, şunları kaydetti: "Dünya tarihinde bir milletin topyekün gözaltına alındığı, kadın erkek, genç yaşlı toplama kampları, çocuk kampları ve hapishanelere doldurulduğu, kalanların da 'aile olmak' projesi adı altında evlerde Çinli gardiyanların insafına terk edildiği, insanların sokaklarda dahi yüz tanıma sistemleriyle adım adım izlendiği başkaca bir dönem var mı bilemiyoruz. Fakat bildiğimiz ikinci dünya savaşından bu yana kitlesel olarak en büyük özgürlükten men etme operasyonunun Doğu Türkistan'da yürütülmekte olduğudur.
İkinci Dünya Savaşı - 01.04.2021
ANALİZ – ABD-Çin gerginliği: Yeni bir Soğuk Savaş mı?
ABD Başkanı Joe Biden'ın göreve gelirken uluslararası siyasete yönelik en büyük vaadi liberal uluslararası düzeni canlandırmaktı.
İkinci Dünya Savaşı - 01.04.2021
Küresel piyasalar imalat sanayi verilerine odaklandı
Küresel piyasalarda hafta başından bu yana etkili olan karışık seyir devam ederken, bugün dünya genelinde açıklanacak imalat sanayi Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) verileri takip edilecek.
İkinci Dünya Savaşı - 01.04.2021
Biden yönetiminden yaklaşık 2 trilyon dolarlık altyapı paketi
ABD Başkanı Joe Biden, ülke ekonomisini canlandırmayı hedefleyen yaklaşık 2 trilyon dolarlık altyapı paketinin detaylarını açıkladı.
İkinci Dünya Savaşı - 31.03.2021
İçişleri Bakanı Soylu, "İl Göç İdaresi Müdürleri ile Yıllık Değerlendirme Toplantısı"nda konuştu: (1)
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Virüsten korkmayan Batı, göçten korkmuştur.
İkinci Dünya Savaşı - 30.03.2021
Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran, BM ve AB'nin düzenlediği Suriyeliler için yardım konferansında konuştu Açıklaması
Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, uluslararası toplumun Suriye'deki insani trajediye kalıcı çözümler geliştirmek için birlikte hareket etmesi ve Avrupa Birliği'nin de (AB), krizin başlangıcından bu yana Türkiye'nin omuzladığı ağır yükü dikkate alması gerektiğini belirtti.
İkinci Dünya Savaşı - 30.03.2021
ABD Başkanı Biden, Vietnam Gazileri Anıtı'nı ziyaret etti
ABD Başkanı Joe Biden, ABD birliklerinin bölgeden ayrılışının 48. yıl dönümü münasebetiyle Vietnam Gazileri Anıtı'nı ziyaret etti.
İkinci Dünya Savaşı - 29.03.2021
Çin'den ABD Büyükelçisi'nin Tayvan'ı ziyaret etmesine tepki
Çin Dışişleri Bakanlığı, ABD'nin Okyanusya ülkelerinde görevli bir büyükelçisinin Tayvan'ı ziyaret etmesine tepki göstererek, "ABD'yi, Tayvan meselesinin yüksek hassasiyetini tümüyle görmeye ve Tayvan ile temaslarını durdurmaya" çağırdı.
İkinci Dünya Savaşı - 27.03.2021
Kovid-19 salgını İtalya'nın nüfusunda devam eden düşüş eğilimini güçlendirdi
İtalya'da yerleşik nüfus, doğum oranlarındaki düşüş ve yeni tip koronavirüs (Kovid19) salgını yüzünden ölümlerin en yüksek seviyeye ulaşması nedeniyle son bir yılda yaklaşık 384 bin azaldı.
İkinci Dünya Savaşı - 26.03.2021
Çin: ABD ile Tayvan'ın deniz iş birliği mutabakatı tek Çin ilkesinin ihlalidir
Çin Dışişleri Bakanlığı, ABD ile Tayvan'ın deniz iş birliğini artırmaya yönelik imzaladığı mutabakat zaptının, tek Çin ilkesinin ciddi şekilde ihlal ettiğini belirterek Washington yönetimini, "Tayvan'daki bağımsızlık yanlısı güçlere yanlış sinyal göndermemeye" çağırdı.
İkinci Dünya Savaşı - 26.03.2021
İngiltere, yaptırım kararı nedeniyle Çin'i kınadı
İngiltere Dışişleri Bakanı Dominic Raab, Çin'in misilleme olarak İngiltere'deki 9 kişi ile 4 kurum ve kuruluş hakkında yaptırım kararı almasını kınadı.
İkinci Dünya Savaşı - 25.03.2021
Uludağ Ekonomi Zirvesi: "İyiliğin Gücü: Umutla Yarına"
Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Prof. Dr. Uğur Erdener de, "Spor kültürünü yaygınlaştırma ve olimpik değerleri yerleştirme adına birçok projemiz var" dedi ve şöyle anlattı: "Bunlardan biri Oli projesi; Oli ise maskotumuzun adı. İnteraktif bir eğitim setini içeren, ilköğretim öğrencilerini kapsayan büyük bir proje.  "Geçtiğimiz yıl itibarıyla 2 milyon öğrenciye ulaştık, pandemi sürecinde çalışmalarımız çevrimiçi olarak devam ediyor. Her sunum milli sporcuların katılımıyla gerçekleştiriliyor. İş dünyasıyla ilişkiler bağlamında uluslararası büyük şirketlerle iş birliğimizi sürdürüyoruz.  "Bunlar projelerimize önemli destek sağlıyor. Türkiye'deki şirketlerin de bu akıma katılmasını bekliyoruz. Amacımız çocuk ve gençleri en iyi koşullarda maddi anlamda destekleyerek Türk sporuna hizmet etmek." Esas Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Emine Sabancı Kamışlı da konuşmasında, "Biz yeni dünyanın şirketi olmak için yola çıktık, 'sosyal yatırımlara önem vermeliyiz' dedik. Bunu yaparken de diğer işlerimizi nasıl yapıyorsak bunu da öyle yapmamız gerektiğini düşündük" dedi ve ekledi: "Bugün Esas Sosyal, Esas Holding'in beş iş kolundan biri. Odak noktamızı eğitimli gençlerin istihdamı olarak belirledik, bunu sürdürülebilir ve sosyo ekonomik olarak ölçülebilir bir modele oturttuk. Anadolu'nun az bilinen üniversitelerinden mezun gençlerin karşılaştığı fırsat eşitsizliğini ortadan kaldıracak projelere yoğunlaştık. Çünkü bu gençler umut etmez, hayal kurmazlarsa ülke ileri gidemez. Bu kaynaktan faydalanmamız lazım." UNDP Türkiye Mukim Temsilci Yardımcısı Shukrob Khojimatov, pandeminin dünyadaki kırılganlığı ortaya koyduğunu söyledi ve şöyle devam etti: ""Bu kırılganlık özellikle kamu hizmetleri ve çevre gibi konularda göz ardı edilmişti. Salgında 2,7 milyon kişi hayatını kaybetti, ikinci dünya savaşından beri yaşadığımız en büyük krizle karşı karşıyayız.
İkinci Dünya Savaşı - 25.03.2021
Tayvan, uzun menzilli füze üretimine başladıklarını açıkladı
Tayvan Savunma Bakanı Chiu Kuo-cheng, uzun menzilli füzenin seri üretimine başladıklarını bildirdi.
İkinci Dünya Savaşı - 23.03.2021
Son dakika haber! ABD, Avustralya ve Yeni Zelanda Çin'e "Uygur Türkleri" nedeniyle alınan yaptırım kararını değerlendirdi
Son dakika haberleri: Çin'in, Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nde Uygur Türklerinin insan haklarını ihlal ettiği için Çinli yetkililere yaptırım kararı alan ABD, yaptırımların, insan haklarını ihlal ve suistimal edenlere güçlü bir uyarı olduğunu bildirdi.
İkinci Dünya Savaşı - 23.03.2021
ABD satranç tahtasını büyüttü: İki cepheli Soğuk Savaş başladı
Soğuk Savaş'ın en sert dönemlerinde alınan kararlara damgasını vuran eski ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Zbigniew Brzezinski, ülkesi ile SSCB arasındaki mücadeleyi, ikonik kitabının da ismi olan "Büyük Satranç Tahtası" kavramıyla ölümsüzleştirmişti.
İkinci Dünya Savaşı - 22.03.2021
Son dakika haberi... İngiltere, Uygurlara baskı uyguladığı gerekçesiyle Çin'e yaptırım kararı aldı
Son dakika habere göre İngiltere, Çin'in Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nde Uygur Türklerine yönelik baskılar ve insan hakları ihlalleri nedeniyle 4 Çinli yetkili ve bir kuruluşa yaptırım kararı aldı.
İkinci Dünya Savaşı - 18.03.2021
Putin, kendisine "katil" diyen Biden'a cevap verdi Açıklaması
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD Başkanı Joe Biden'ın kendisi hakkında yaptığı "katil" nitelemesi ve ABD seçimlerine müdahale ettiği gerekçesiyle "Moskova bedel ödeyecek" şeklindeki açıklamalarına cevap verdi.
İkinci Dünya Savaşı - 18.03.2021
ABD'de Biden-Blinken dış politikası şekillenirken Trump dönemi devam ediyor
Yaklaşık iki ayını dolduran Biden-Blinken dış politikası acaba Türkiye'nin bulunduğu bölgede ortaya belirgin herhangi bir fark koyabildi mi? Biden'ın dış politika tercihlerini, önceki iki selefinden farklı olduğuna dair övmek için yapılan yorumlar yavaş yavaş kendini göstermeye başladı.
İkinci Dünya Savaşı - 17.03.2021
Son Dakika | Bakan Zehra Zümrüt Selçuk dünyada Kovid-19'dan en fazla etkilenen gruplardan birinin kadınlar olduğunu söyledi
Son dakika haberleri... BİRLEŞMİŞ Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, bütün dünyada görülen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında özellikle kadınların, pek çok açıdan toplumun en fazla etkilenen gruplarından biri olduğunu belirtti.
İkinci Dünya Savaşı - 17.03.2021
Türkiye'den Auschwitz-Birkenau Vakfına 30 bin avroluk destek
Türkiye, Auschwitz-Birkenau Anıt ve Müzesi'ne kalıcı desteğinin bir göstergesi olarak, Auschwitz-Birkenau Vakfına mali destekte bulundu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
İkinci Dünya Savaşı Haberleri | İkinci Dünya Savaşı Haber - Haberler - Sayfa 2 - İkinci Dünya Savaşı haberleri, son dakika ikinci dünya savaşı haber ve gelişmeleri burada. Çin, ABD ve Japonya'yı kendisine karşı cephe almamaları konusunda uyardı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 17.5.2021 23:33:38. #1.16#

title