İkinci Aysun Kayacı Vakası mı?

İkinci Aysun Kayacı Vakası mı?

Demet Akalın'ın 'Dağdan mı Geldiniz, Diyarbakır'dan mı?' Sözlerine Öfke Büyüyor.

İkinci Aysun Kayacı Vakası mı?

DEMET AKALIN'IN 'DAĞDAN MI GELDİNİZ, DİYARBAKIR'DAN MI?' SÖZLERİNE ÖFKE BÜYÜYOR.

Bodrum'da , ünlü Pop Müzik Sanatçısı Demet Akalın, bir organizasyonda konser verdi. Demet Akalın'ın seyircileri coşturmak için sarfettiği sözler ise, dinleyenlere 2. Aysun Kayacı vakası mı dedirtti. Dinleyicilerine'Dağdan mı geldiniz, Diyarbakır'dan mı?'deyince seyirciler neye uğradıklarını anlayamadılar.

Sanatçı, Bodrum'da iskeleden yürüyerek geçilen otele ait özel adada verdiği konserde hayranlarına eğlenceli dakikalar yaşattı. Hareketli şarkılarla konserine başlayan sanatçı, slov şarkılara da yer verdiği konserinde dinleyenlerde şarkılara eşlik etti.

İlk şarkısının ardından 'Herkes hoş geldi' diye sözlerine başlayan sanatçı gülümserken 'Ne oldu soğuktan ağzınız diliniz tutulmuş olabilir de bari tempo falan alkış. Abi Diyarbakır'dan mı geldiniz hepiniz? Dağdan mı? Nerden geldiniz anlamadım yani. Moron moron bakıyorsunuz abi. İnsan bir tempo bir alkış bir şey yapar yani. Soğuk soğuk şurda şortla çıktık. Çok ruhsuz başladınız gecceye' dedi. Sanatçı sözlerinin ardından hareketli şarkılarla devam ettiği konserinde dinleyenleri coşturdu. Manken Aysun Kayacı da daha önce katıldığı bir televizyon programında 'benim oyum dağdaki çobanla bir olamaz' deyince başta siyasiler olmak üzere toplumun farklı kesimlerinden sert tepkiler almış ve Kayacı özür dilemişti.

DİYARBAKIR'DA AKALIN'A ÖFKE

Diyarbakır'lı kasetçiler ayağa kalktı. Müzik market işletmecileri Akalın posterlerini yırtarken, kasetlerini bir daha satmayacaklarını söylediler. Müzik market işletmecileri Demet Akalın'ın kaset ve CD'lerini satmama kararı alırken, ellerinde bulunan kaset ve CD'leri raflardan indirdi. Camlarda bulunan Akalın'ın posterlerini yırtatarak tepki österdiler

Diyarbakır'da bulunan müzik market işletmeçileri, Demek Akalın'ı öfkeli olduklarını belirterek 'Böyle bir şey demesini öncelikle şiddetle kınıyoruz. Diyarbakırlı olup da, dağdan inmek çok ters bir kelime. Bunu söylemeye kimsenin hakkı yok. Buradaki insanlar Demek Akalın'dan daha kültürlü, daha bilgili, konuşmasını ve hareketlerini bilen daha saygılı insanlardır.'dedi.

Sanatçıyı bölücülük yapmakla suçlayan Diyarbakırlı vatandaşlar ise 'Bu sözler sanatçıya yakıştırmıyoruz. Kendisini kınıyoruz. Bizden özür dilememesi halinde dava açacağız kimsenin bize hakaret etmeye hakkı yok. Zaten kendisini sanatçı görmediğimiz gibi böyle şahsiyetleri tanımıyoruz. Demet hanım bu sözlerle bölücülük yaparak toplumu tahrik etmiştir'şeklinde tepki gösterdiler.

Demet Akalın basında çıkan bu haberler üzerine gecce.com'a aşağıdaki basın bildirisini gönderdi.

BASIN AÇIKLAMASI

18/05/2008 Tarihli Bodrum Konserimde sahnede söylediğim sözler,

Ön masada beni izlemeye gelen Diyarbakırlı arkadaşlarımla aramda ki bir espriden ibarettir.

Kaldı ki; bunca senelik meslek yaşamımda hiçbir zaman beni izlemeye gelen seyirciye yönelik, en ufak bir saygısızlığım olmamıştır, olamaz da.

Her röportajımda belirttiğim gibi Diyarbakır'da albümü en çok satan ve en sevilen iki kişiden biriyim. Diyarbakırlılar ben de ne kadar özel olduklarını bilirler. Ben de Diyarbakırlılar için ne kadar özel olduğumun farkındayım.

Arkadaşlarıma yönelik, bütün samimiyetimle yaptığım espri yanlış anlaşıldıysa, bütün Diyarbakırlı sevenlerimden özür dilerim.

Saygılarımla,

Demet Akalın