'İki Yönetmenden Teklif Geldi'

'İki Yönetmenden Teklif Geldi'

'Üç Maymun' Filmindeki Rolü ile Cannes Film Festivali'nde Büyük Beğeni Toplayan Yavuz Bingöl: Dünyanın Bir Numaralı Festivalinde Yer Almak Benim İçin Çok Büyük Bir Onurdu. İki Yönetmenden Teklif Geldi..

'İki Yönetmenden Teklif Geldi'

'ÜÇ MAYMUN' FİLMİNDEKİ ROLÜ İLE CANNES FİLM FESTİVALİ'NDE BÜYÜK BEĞENİ TOPLAYAN YAVUZ BİNGÖL: DÜNYANIN BİR NUMARALI FESTİVALİNDE YER ALMAK BENİM İÇİN ÇOK BÜYÜK BİR ONURDU. İKİ YÖNETMENDEN TEKLİF GELDİ..

Cannes Film Festivali'nde Nuri Bilge Ceylan'a 'En İyi Yönetmen' ödülü getiren Üç Maymun' filmindeki performansıyla 'En İyi Erkek Oyuncu' adayları arasında yer alan Yavuz Bingöl, 'Kırmızı halıda yürümek rüya gibiydi' dedi. Başarılı oyuncu, 'Nuri Bilge Ceylan'dan çok şey öğrendim. Benim için bir öğretmendi' diye konuştu.

Çok etkilendim

Yavuz Bingöl, Nuri Bilge Ceylan'la çalışmaktan duyduğu heyecanı ve Cannes izlenimlerini anlattı: '5 gün önce döndüm. Yorgunluğumu henüz atamadım. Rüya gibiydi! Ödül alınca rüyamız da gerçekleşmiş oldu. Dünyanın bir numaralı festivalinde yer almak benim için çok büyük bir onur. Her şeyden çok etkilendim. Özellikle kırmızı halıda yürürken çok heyecanlandım. Bir Türk filminin oradaki başarısı da azımsanacak gibi değil...' 'En İyi Erkek Oyuncu' ödülünü 'Che' filmindeki rolüyle Benicio Del Toro'ya kaptırdığı için üzgün olmadığını belirten Yavuz Bingöl, şunları söyledi:

Öğretmen gibiydi

'Oyunculuk adına filmden çok şey öğrendim, pek çok şeyin farkına vardım. Bildiğim şeylerin altyapısını daha da sağlamlaştırdım. O açıdan film okul, Nuri Bilge de öğretmen gibiydi.' Bingöl, 'Üç Maymun bundan sonraki oyunculuk kariyerinizi nasıl etkiler?' sorusuna da şu yanıtı verdi: 'Ben hislerimle hareket ediyorum. İyi bir senaryo kendini belli ediyor, ben de onu hissediyorum zaten. Nuri Bilge'yle nasıl buluştuysa hislerim, aynı şekilde doğru şeyler yapmaya çalışacağım.'

'Üç Maymun'daki rolüyle yabancı basının ve yönetmenlerin ilgisini çeken Yavuz Bingöl, bir hafta içinde iki teklif aldığını açıkladı: 'Cezayir asıllı Fransız bir yönetmen ve Meksikalı bir yönetmenden teklif geldi. Onlara e-mail adresimi ve irtibat numaramı verdim. Senaryoyu göndermelerini bekliyorum.' Bingöl, müzik çalışmalarına ara vermediğini ve ekimde yeni albüm çıkartacağını da sözlerine ekledi.