"İki Turlu Seçim Getirilmeli"

"İki Turlu Seçim Getirilmeli"

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı ve Sivas Milletvekili Muhsin Yazıcıoğlu, Seçim Sisteminin Değiştirilerek İki Turlu Seçim Olması Gerektiğini Söyledi.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı ve Sivas Milletvekili Muhsin Yazıcıoğlu, seçim sisteminin değiştirilerek iki turlu seçim olması gerektiğini söyledi.

Seçim barajının çok yüksek olduğunu belirten Yazıcıoğlu, iktidarın geçmiş beş yıl boyunca 367 Milletvekiliyle elinde olan imkânları kullanmamasından yakındı.

BBP Genel Başkanı ve Sivas Milletvekili Muhsin Yazıcıoğlu, "Seçim zamanı olduğu gibi şimdi de parkurda koşan at gibi durmadan koşuyoruz" diyerek gündemdeki son gelişmeleri değerlendirdi.

Sivas'ın Gemerek ilçesine bağlı Yeniçubuk beldesinde bulunan Belediye aile çay bahçesinde vatandaşlara konuşan Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı ve Sivas Milletvekili Muhsin Yazıcıoğlu, kendisini karşılayan vatandaşlar ve Belediye başkanlarıyla teker teker tokalaşarak selamlaştı. Karşılama törenine Gemerek Kaymakamı Mehmet Yıldız, Yeniçubuk Belediye Başkanı Recep Gariper, Eğerci Belediye Başkanı Ali Deveci ile vatandaşlar katıldı.

Gemerek'in Yeniçubuk beldesine gelen Muhsin Yazıcıoğlu, Türkiye'de son günlerde yaşanan olayları değerlendirerek, parti kapatmanın sadece sandıkta olabileceğini söyledi. Seçim politikasının yanlışlıklar içinde olduğunu belirten Yazıcıoğlu, seçim sisteminin değiştirilerek iki turlu seçim olması gerektiğini söyledi. Seçim barajının çok yüksek olduğunu belirten Yazıcıoğlu, Türkiye olarak her tarafın sakat durumda olduğunu belirterek, iktidarın geçmiş beş yıl boyunca 367 Milletvekiliyle elinde olan imkânları kullanmamasından yakındı.

Şimdi açılan kapatma davasının doğru olmadığını belirten Yazıcıoğlu, "DTP'nin PKK partisi olduğu için kapatılmasından yanayım, ama AKP'nin kapatılmasına da karşıyım. Hangi parti olursa olsun doğrudan teröre bulaşmışsa, o partinin kapatılmasından yanayım. Onun dışında hiçbir parti kapatılmamalı. Partileri ancak millet sandıkta kapatabilir" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı'nın halk tarafından seçilmesini 16 yıldır istediğini, ancak kimsenin kendisini dinlemediği için bu sistemi koyamadığını söyleyen Yazıcıoğlu, "En son CHP'nin çıkardığı kriz neticesinde referanduma gidildi. Şimdi benim 16 yıldır söylediğim şeyi yapıyorlar. Tabi ki eksikleri de var. Bu eksiklerde ilerde karşımıza sorun olarak çıkacak" şeklinde konuştu.

AKP'nin yapmış olduğu her şeyi Anayasa Mahkemesine taşıyan CHP'ye de yüklenen Yazıcıoğlu, CHP'yi "Sen kimsin? Kral mısın? Necisin Sen?" ifadeleriyle eleştirdi. Geçmişte yaşanan bazı şeyler yüzünden CHP'den yana olamayacağını söyleyen Yazıcıoğlu, "Hayatım boyunca da CHP'den yana olamam" dedi.

Daha sonra yanındaki heyetle Gemerek ilçe merkezine geçen Muhsin Yazıcıoğlu, orada yaptığı konuşmanın ardından Çepni Alabalık tesislerini ziyaret etti.