İki Gün Önce Sulama Kanalına Düşen Gencin Cesedi Bulundu

İki Gün Önce Sulama Kanalına Düşen Gencin Cesedi Bulundu

Manisa'nın Saruhanlı İlçesine Bağlı Koldere Kasabasında Cumartesi Günü Sarıkız Sulama Birliği'ne Ait Sulama Kanalı Kenarında Arkadaşı Engin Ezen (20) ile Birlikte Gezintiye Çıkan İbrahim Katı (16) Dengesini Kaybederek Sulama Kanalına Düşüp Kaybolmuştu.

İki Gün Önce Sulama Kanalına Düşen Gencin Cesedi Bulundu

Manisa'nın Saruhanlı İlçesine bağlı Koldere Kasabasında Cumartesi günü Sarıkız Sulama Birliği'ne ait sulama kanalı kenarında arkadaşı Engin Ezen (20) ile birlikte gezintiye çıkan İbrahim Katı (16) dengesini kaybederek sulama kanalına düşüp kaybolmuştu.

Olayın gerçekleştiği günden beri Köylülerin ve Jandarma ekiplerinin yaptığı aramalardan sonuç alınamayınca, İzmir ve Manisa'dan gelen Sivil Savunma sualtı dalgıçları kanalda arama çalışması yaptı. İbrahim Katı'nın cesedi olaydan 40 saat sonra sulama kanalının içindeki kapağa sıkışmış halde bulundu. Sualtı dalgıçları tarafından çıkarılan ceset cenaze aracına konuldu. Olay yerine gelen İbrahim Katı'nın ailesi sinir krizi geçirdi.

Olayla ilgili bir açıklama yapan Koldere Belediye Başkanı Serdar Yıldırım, ''Sulama Kanalında daha öncede buna benzer boğulma olayları yaşandı. Çocuklar yapılan tüm uyarılara rağmen kanala girmeye devam ediyorlar. Bununla ilgili Sarıkız Sulama Birliğinin Pazar günü yapılan Başkanlık seçiminde söz alarak bu olayı gündeme getirdim. Bu tür olaylar için indirilip kaldırılan kızakların yapılması teklifinde bulundum. Genç yaşında kaybettiğimiz İbrahim için üzgünüz, Allah ailesine sabır versin'' diye konuştu.

Kaynak: CHA