İki Gün Önce Ölen Cemal Konca Kimdir? Cemal Konca'nın Ölüm Nedeni Nedir? - Haberler
Haberi Paylaş

İki Gün Önce Ölen Cemal Konca Kimdir? Cemal Konca'nın Ölüm Nedeni Nedir?

Haberler.com - Güncel
 - Güncelleme:
İki Gün Önce Ölen Cemal Konca Kimdir? Cemal Konca'nın Ölüm Nedeni Nedir?

1 Mayıs'ta vefat eden Yeşilçam'ın emekçilerinden Cemal Konca'nın defnedildiğini şarkıcı Onur Akay duyurdu. Peki ikin önce hayatını kaybeden Cemal Konca kimdir? Cemal Konca'nın ölüm nedeni nedir?

1 Mayıs'ta vefat eden Yeşilçam'ın emekçilerinden Cemal Konca'nın defnedildiğini şarkıcı Onur Akay duyurdu. Cemal Konca nereli kaç yaşında ölüm nedeni nedir? sorusunun yanıtı merak konusu oldu. Yeşilçam'ın usta ismi Cemal Konca'nın öldüğünü duyuran Şarkıcı Onur Akay, gerçek adıyla Fahrettin Cüreklibatır, başta olmak üzere, Yeşilçam'ın ünlü isimleri ile çok sayıda filmde rol aldığını belirtti. İşte Usta oyuncu Cemal Konca ile ilgili merak edilen ayrıntılar...

1926 doğumlu olan Yeşilçam'ın emekçi oyuncularından Cemal Konca çok sayıda filmde rol almıştır.

Hayatını kaybeden Cemal Konca'nın ölüm nedeni ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Cingöz Recai, Zorba, Şafakta Üç Kurşun, Aslan Yürekli Kabadayı, Hayatım Senindir gibi çok sayıda filmde rol alan Cemal Konca'nın 2 gün önce vefat ettiği ortaya çıktı. Onur Akay, "Yeşilçam'ın çınarlarından asıl adı Cemal Goncagül olan ve Cemal Konca olarak tanınan oyuncumuz, sessiz sedasız aramızdan ayrıldı. 60'ın üstünde sinema filminde rol alan Cemal Konca, 1 Mayıs Çarşamba günü vefat etti ve dün Büyükçekmece Kuba Camii'nden, son yolculuğuna uğurlandı" ifadelerini kullandı.

Konca, aynı zamanda Türk sinemasının sayılı makyözlerinden biridir ve Kanlı Nigar, Köroğlu, Malkoçoğlu: Akıncılar Geliyor, Vahşi Bir Kız Sevdim, Mevlana, Vurun Kahpeye, Korkusuz Cengaver, Cemo gibi çok sayıda filmin makyözlüğünü de yapmıştır.

Haberler.com - Güncel

Onur Akay, 1 Mayıs, 3. Sayfa, Magazin, Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title