İki Elin Sesi Var Çocuk Senfoni Orkestrası Ders Kitaplarında

İki Elin Sesi Var Çocuk Senfoni Orkestrası Ders Kitaplarında

Tepebaşı Belediyesi’nin ses getiren sosyal sorumluluk projelerinden olan İki Elin Sesi Var Çocuk Senfoni Orkestrası, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan 4. sınıf Sosyal Bilgiler ders kitabında yer aldı.

27.10.2017 11:46 | Son Güncelleme: 27.10.2017 11:46
İki Elin Sesi Var Çocuk Senfoni Orkestrası Ders Kitaplarında

Tepebaşı Belediyesi'nin ses getiren sosyal sorumluluk projelerinden olan İki Elin Sesi Var Çocuk Senfoni Orkestrası, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan 4. sınıf Sosyal Bilgiler ders kitabında yer aldı.

Birey ve Toplum isimli ünitede, öğrencilerin kendilerini göstermek adına katılabilecekleri faaliyetlerin anlatıldığı bölümde örnek gösterilen orkestra, geçtiğimiz yıl düzenlenen Cumhuriyet Konseri ile yer aldı. Kitabın 20. sayfasında "Çocuk Senfoni Orkestrası Cumhuriyet Konseri ile İzleyicileri Büyüledi" başlıklı bölümde "Eskişehir'de İki Elin Sesi Var Çocuk Senfoni Orkestrası, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında bir konser verdi. 7-17 yaş arasındaki çocukların oluşturduğu orkestra, verdiği 'Cumhuriyet Konseri' ile Atatürk Kültür, Sanat ve Kongre Merkezi'ne gelen yüzlerce kişiyi adeta büyüledi. Türkiye'nin ilk çocuk senfoni orkestrası olan İki Elin Sesi Var, Mozart, Beethoven ve Cemal Reşit Rey gibi sanatçıların eserleri yanında türkülerimizin batı müziği formunda da yorumlarını seslendirdi. Orkestranın coşkusuna izleyiciler Türk bayrakları sallayarak eşlik etti. Çocukları müzik yeteneğine, gelir düzeyine bakmaksızın birlikte bir şey yapmak ve birlikte eğlenmek amacıyla bir araya getiren bu orkestranın şefliğini Ramazan Albayrak yapıyor" ifadeleri kullanıldı. - ESKİŞEHİR

Kaynak: İHA

Abone Ol
Google'da Takip Et
Paylaş
Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!
Şu an buradasınız: İki Elin Sesi Var Çocuk Senfoni Orkestrası Ders Kitaplarında - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 1.4.2020 10:28:15. #1.14#
title