İkbal Genel Müdürü: Ramazan'da Sucuk ve Pastırma Satışları Artacak

İkbal Gıda Genel Müdürü Sedat Patlar, "Ramazan'da sucuk satışları iki kat artarken, pastırmada 11 aylık satış bir ayda yapılıyor. " dedi.

İkbal Genel Müdürü: Ramazan'da Sucuk ve Pastırma Satışları Artacak

İkbal Gıda Genel Müdürü Sedat Patlar, "Ramazan'da sucuk satışları iki kat artarken, pastırmada 11 aylık satış bir ayda yapılıyor."dedi. Patlar, satışlarının mübarek ayda yüzde 25-30 seviyelerinde artacağını da ifade etti.

Et ürünleri ile bilinen İkbal, Ramazan hazırlıklarını tamamladı. Marka; salam, sosis, sucuk ve pastırmaları ile iftar sofralarında yerini almayı amaçlıyor.

Ramazan ayında talebin arttığı ürünler ile ilgili bir açıklama yapan İkbal Gıda Genel Müdürü Sedat Patlar: "Pidenin yanı sıra, sucuk ve pastırma iftar sofralarının vazgeçilmezleri. Pastırma sene içerisinde çok fazla tüketilmeyen bir ürün, ancak satışlar bu ayda farklılık arz ediyor. Tüm sektör olarak 11 aylık satışı neredeyse bir ay içinde yapıyoruz. Sucukta da iki kat bir artış gözlemliyoruz."ifadelerini kullandı. Ramazan ayı boyunca yüzde 25-30 seviyelerinde bir artış da beklediklerini kaydeden Patlar, tüketicinin geleneksel lezzetlerden hiçbir zaman vazgeçmediğini, özellikle iftar sofralarında bu tatlara yer verdiklerini de sözlerine ekledi.

Mübarek ayda müşterilerini restoranlarında da ağırlayacak olan İkbal, sulu yemekten et yemeğine, sebze yemeğinden leziz ekmek kadayıfına kadar pek çok iftariyeleri sofralara getirecek.