İka Yönetimi Gaziantep'te Toplandı

İka Yönetimi Gaziantep'te Toplandı

Kilis Valisi Süleyman Tapsız, "Başta girişimciler olmak üzere bütün kesimlerde kalkınma bilinci ve ivmesi oluşturmayı amaçlıyoruz." dedi.

İka Yönetimi Gaziantep'te Toplandı

Kilis Valisi Süleyman Tapsız, "Başta girişimciler olmak üzere bütün kesimlerde kalkınma bilinci ve ivmesi oluşturmayı amaçlıyoruz" dedi.

İpekyolu Kalkınma Ajansı (İKA), aylık olağan yönetim kurulu toplantısı Kilis Valisi Tapsız başkanlığında merkez binada yapıldı. Kurumun 2014 yol haritası görüşülen toplantıda yönetim kurulu üyelerine ajans faaliyetleri hakkında bilgi verildi. Gelecek yılın çalışma programı ve bütçesi ile doğrudan faaliyet desteği kapsamında başarılı bulunan projelerin ele alındığı toplantıda, 2014 mali destek programıyla ilgili sunum yapıldı.

Tapsız, toplantıda, ajansın verdiği desteklerle hem girişimci ruhunun arttırıldığını hem de istihdama büyük katkı sağlandığını söyledi.

Bölgesel kalkınmanın gerçekleştirilmesini amaçladıklarına dikkati çeken Tapsız, şöyle devam etti:

"Ajansımız kurulduğu tarihten itibaren sorumlu olduğu bölgede gelir ve istidamın arttırılmasında önemli bir misyon üstlenmeye çalışıyor. Başta girişimciler olmak üzere bütün kesimlerde kalkınma bilinci ve ivmesi oluşturmayı amaçlıyoruz. Hem ulusal hem de yerel düzeyde ekonomik ve sosyal göstergeleri iyileştirmek, bölgeler arası ve bölge içi gelişmişlik farklarının azaltılmasına ve dolayısıyla ülkenin genel refahına olumlu katkılar sağlamayı hedefliyoruz."

Bölgeye yatırımcıların yönlendirmesine de öncülük yaptıklarını ifade eden Tapsız, tanıtım ve fuar çalışmalarında da etkin olduklarını kaydetti.

Toplantıya Gaziantep Valisi Erdal Ata, Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, Adıyaman Belediye Başkanı Necip Büyükaslan, Kilis Belediye Başkanı Abdi Bulut, İpekyolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Bülent Özkan, Kilis İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Metin Karakuş, Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Başkanı Eyüp Bartık, Adıyaman Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Mustafa Uslu ile Kilis Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Erdal Öndeş katıldı. - Gaziantep