III. LuxinTurkey Zirvesi Gerçekleşti - Haberler
Haberi Paylaş

III. LuxinTurkey Zirvesi Gerçekleşti

Bültenler - Haberler | Güncel
III. LuxinTurkey Zirvesi Gerçekleşti

29 Mart - 3 Nisan tarihleri arasında AIDA Turizm tarafından Çırağan Palace Kempinski'de III. LuxinTurkey Zirvesi gerçekleşti.

Dünyanın çeşitli ülkelerinden lüks turizmine yön veren, dünyanın ünlü multi-milyarderleri, devlet başkanları, üst düzey protokol, krallar, prensler ve prenseslerin tatil programlarını yapan 100'e yakın turizm acentası sahibi, üst düzey yetkilisi katıldı.

LuxinTurkey Başkanı Adviye Bergemann yapmış olduğu kapanış konuşmasında," AİDA Turizm olarak ülkemizin lüks destinasyon algısını yerleştirmek için uzun yıllardır çalışıyoruz. Maalesef Türk turizmi açısından zor bir dönemden geçmekteyiz. Ülkemize gelen ziyaretçi sayılarının düştüğü, bir çok kimsenin gelmekten bile çekindiği böyle bir dönemde, bizlerin yaptığı gibi yerinde tanıtım faaliyetleri çok daha önem kazanmaktadır" dedi. Bergemann şöyle devam etti: Konumuz lüks turizm olduğu içinde haliyle davet ettiğimiz kişiler kendi ülkelerinde otorite sahibi, kanaat önderledir. Zirvenin sonunda, bundan böyle Türkiye'nin turizm elçisi olarak çalışacaklarını söylemeleri ve müşterilerine bu yönde tavsiyede bulunacaklarını belirtmeleri bu zirvenin başarısının neticesidir.

Konuşmasını lüks turizmin neden Türkiye için önemli olduğunu açıklayarak devam eden Bergemann, "Türkiye'deki bir çok lüks kategoriden otel ve katılımcılar zirve sırasında bir araya geldiler. Görüşmelerin dışında katılımcı turizm acentaları zirve süresince bu otellerde konaklayarak deneyimlediler. Bu acentalar için ülkemizde konakladıkları sürece sunmuş olduğumuz programlar ile de Türk kültürünü yakından tanıdılar. LuxinTurkey oluşumuyla bir araya geldiğimiz otelci arkadaşlarımız ve Turizm ve Kültür Bakanlığımız ülkemizin değerlerini bu acentalara tanıtarak bu kötü günleri hep birlikte aşacağız" dedi.

Türkiye'nin tanıtım ve imaj faaliyetleri için yola son sürat devam edeceklerini de açıklayan Bergemann, dönem şikayet etme dönemi değil, daha çok çalışma dönemi diyerek, Turizm ve Kültür Bakanlığı ile birlikte çok farklı projeler hazırladıklarını ve bunları yakında turizmci dostları ile paylaşacağını belirtti.

T.C Turizm ve Kültür Bakanlığı ve Türk Havayolları'nın desteklediği LuxinTurkey'i oluşturan oteller: 10 Karaköy İstanbul, Caresse A Luxury Collection, Çırağan Palace Kempinski, Club Prive By Rixos, Conrad İstanbul Bosphorus, Fairmont Quasar İstanbul, Four Seasons Hotels, Gloria Hotels & Resort, Hillside Beach Club, Kempinski Hotel Barbaros Bay, Lux* Resorts & Hotels, Mandarin Oriental Bodrum, Nikki Beach Resort & Spa Bodrum, Pera Palace Hotel Jumeirah, Raffles İstanbul, Rebis Bodrum Luxury Hotel & Residences, Regnum Carya Golf & Spa Resort, Rixos Hotels, Shangri-La Bosphorus, Six Senses Hotels, St.Regis İstanbul, Swissotel The Bosphorus İstanbul, The Bodrum By Paramount Hotels & Resort, The Ritz Carlton, İstanbul.

Bültenler - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title