II. Biyomühendislik ve Genetik Günleri Başlıyor

II. Biyomühendislik ve Genetik Günleri Başlıyor

Davranış bilimleri ve sağlık alanındaki tematik yapısı ve multidisipliner eğitim veren Üsküdar Üniversitesi II. Biyomühendislik ve Genetik Günleri'ne ev sahipliği yapacak.

II. Biyomühendislik ve Genetik Günleri Başlıyor
17.04.2014 15:17 | Son Güncelleme: 17.04.2014 15:17


İki gün sürecek etkinlikte çok sayıda akademisyen, öğrencilerle bir araya gelecekler. Etkinlik 9-10 Mayıs 2014 tarihinde Üsküdar Üniversitesi Altunizade yerleşkesinde gerçekleşecek.

Dünya'ya bilim adamı ihraç etmeyi hedefleyen Üsküdar Üniversitesi geçen yıl ilkini düzenlediği Biyomühendislik ve Genetik Günleri'nin bu yıl ikincisini "Nöromühendislik" teması ile gerçekleştirmeye hazırlanıyor. II. Biyomühendislik ve Genetik Günleri'nde geleceğin bilim insanı olmaya aday öğrenciler, mevcut projeler, yurt içi ve yurtdışında yürütülen çalışmalar, tanı ve tedavideki gelişmeler, yeni yazılımların psikiyatride kullanımı gibi konularda kendilerine bilgi ve deneyimlerini aktaracak bilim insanlarıyla bir araya gelecek. Etkinlik tüm Türkiye'deki tüm üniversite öğrencilerine açık gerçekleştirilecek.

9-10 Mayıs 2014 tarihinde düzenlenecek etkinliğin konuşmacıları arasında Prof. Dr. Tayfun Uzbay, Prof.Dr. Sevil Atasoy, Prof.Dr. Oğuz Tanrıdağ, Prof. Dr. Volkan Özgüz (Sabancı Ünv.), Yrd.Doç.Dr. Kenan Ateş (İstanbul Ünv.), Yrd.Doç.Dr. Arzu Çelik (Boğaziçi Ünv.) gibi konusunda uzman akademisyenler olacak. İki gün boyunca düzenlenecek sunumlarla, geleceğin meslekleri arasında gösterilen biyomühendislik ve genetik mühendisliğindeki son gelişmeler, beyin görüntüleme teknikleri, multidisipliner çalışmalar, nöromühendislik konuları ele alınacak.

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title