Iı. Afrika Dış Ticaret Köprüsü Programı

Karadeniz Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu (Kasif) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Reis, Iı. Türkiye-afrika Dış Ticaret Köprüsü Programına 100 İşadamıyla Katılacaklarını Bildirdi.

Iı. Afrika Dış Ticaret Köprüsü Programı

Karadeniz Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu (KASİF) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Reis, II. Türkiye-Afrika Dış Ticaret Köprüsü programına 100 işadamıyla katılacaklarını bildirdi.

Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu'nun (TUSKON) 16-18 Mayıs tarihleri arasında Dış Ticaret Müsteşarlığı koordinasyonunda İstanbul'da düzenleyeceği "II. Türkiye-Afrika Dış Ticaret Köprüsü" programına, Afrika kıtasından, 39 ülkeden 900 işadamı, 40'tan fazla bürokrat ve 27 devlet adamı, Türk tarafından ise çeşitli sektörlerden bin 200 işadamının katılacağını hatırlatan Osman Reis, "39 ülkenin katılacağı Afrika Dış Ticaret Köprüsü programında 500 milyon dolarlık ticaret anlaşmasının yapılması

ve ticaret hacminin 25 milyar dolara çıkarılması hedefleniyor. Bu programa biz de Karadeniz Bölgesi'nden 100 kişilik bir işadamı heyetiyle katılım sağlıyoruz" dedi.

Programda, Afrika kıtasından gelecek olan alım heyetiyle Karadenizli işadamlarını buluşturacaklarını ve yeni iş fırsatları arayacaklarını kaydeden Reis, "Hedefimiz, girişimciliğiyle bilinen Karadenizli işadamlarının dış ticaret kapasitelerini geliştirmek ve Afrika pazarına açılımlarında ilk adımı atmalarına yardımcı olmaktır. Ayrıca, federasyonumuzun daveti üzerine, Türkiye-Afrika Dış Ticaret Köprüsü programına katılmak üzere ülkemize gelen 15 kişilik Gine alım heyeti, 20-24 Mayıs tarihleri arasında da

Samsun, Ordu, Giresun ve Trabzon illerinde incelemelerde bulunarak işadamlarımızla ikili iş görüşmeleri yapacaktır" diye konuştu.

Reis, Türkiye-Afrika Dış Ticaret Köprüsü programının gerek bölge gerekse ülke ekonomisine önemli katkılar sağlayacağını sözlerine ekledi.

(AG-SN-SN-E)