İhtiyaç Sahiplerinin Çamaşırları Ücretsiz Yıkanacak - Haberler
Haberi Paylaş

İhtiyaç Sahiplerinin Çamaşırları Ücretsiz Yıkanacak

AA - Haberler | Yerel
İhtiyaç Sahiplerinin Çamaşırları Ücretsiz Yıkanacak

Edirne Valiliği, ihtiyaç sahiplerinin çamaşırlarının ücretsiz yıkanabilmesi için çamaşırhane kurdu.

Edirne Valiliği, ihtiyaç sahiplerinin çamaşırlarının ücretsiz yıkanabilmesi için çamaşırhane kurdu.

Vali Dursun Ali Şahin, Menzilahir Mahallesi'nde 10 gün önce kurulan çamaşırhanede incelemede bulundu, vatandaşların isteklerini dinledi.

Edirne Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Hicran Balı'dan, 2 sanayi tipi çamaşır ve kurutma makinesinin bulunduğu çamaşırhanenin çalışma usulü hakkında bilgi alan Şahin, gazetecilere yaptığı açıklamada, durumu iyi olmayan, evine çamaşır makinesi alamayan vatandaşlar için böyle bir sistem geliştirdiklerini söyledi.

Vatandaşların çeşitli imkansızlıklarını bertaraf etmeye çalıştıklarını belirten Şahin, "Tüm yoksul aileler çamaşırhaneden yararlanabilecek. 4 mahallede çamaşırhane kurma projemiz vardı, ilkini açtık. Günde 50-60 kilogram çamaşır yıkanmaya başlandı. Burası günlük 200 kilogram çamaşır yıkanacak kapasitededir" diye konuştu.

Vali Şahin, deterjanların da ücretsiz sağlandığı çamaşırhanede, ihtiyaç sahibi 2 vatandaşın istihdam edildiğini ifade etti.

Çamaşırhaneyi kullanan Gülay Aksak da uygulamayı mahalle olarak çok beğendiklerini kaydetti.

Bu arada, imkanı olmayan ve köyde yaşayan yaşlı vatandaşların çamaşırlarının da vakıf aracılığıyla toplanarak çamaşırhanede yıkanacağı bildirildi.

AA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500